خبرهای ویژه

» رابطه و ازدواج » انتظارات غیر حقیقی و نامعقول زنان از همسران خود!(۱)

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۹ - ۱۶:۱۹

انتظارات غیر حقیقی و نامعقول زنان از همسران خود!(۱)

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان انتظارات غیر حقیقی و نامعقول زنان از همسران خود!(۱) که در دسته مطالب مرتبط با زناشویی قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد. انتظارات نامعقول از همسر انتظارات نامعقول از همسر , در زندگی […]

انتظارات غیر حقیقی و نامعقول زنان از همسران خود!(۱)

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان انتظارات غیر حقیقی و نامعقول زنان از همسران خود!(۱) که در دسته مطالب مرتبط با زناشویی قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد.

انتظارات نامعقول از همسر

انتظارات نامعقول از همسر , در زندگی مشترک، همسران در بیشتر مواقع به هم نیاز دارند، چه از لحاظ پشتیبانی عاطفی حین سختی‌ها و یا حتی انجام یک کار کسل کننده! با اینحال برخی از انتظارهایی که از شوهرتان دارید، غیر حقیقی هستند.

در این نوشته، برای‌تان شرح می‌دهیم حد و فاصله ِ پذیرفتنی بودن و توقع بی‌جا داشتن کجاست.

انتظارات نامعقول و نادرست از همسر خود

۱. که بین شما و مادرش یکی را انتخاب کند

فرقی نمی‌کند سخت شما با مادرشوهرتان چیست، ممکن است همسرتان گاهی طرف مادرش را بگیرد یا اصلا واکنشی نشان ندهد. خوب است به خاطر شوهرتان ( و رابطه‌‌تان) هم که شده این مسائل را رها کنید.

مادر همسرتان، به هرحال، دلیل وجود همسرتان است!
وقتی همسرتان رانندگی می‌کند، دل‌تان می‌خواهد بمیرید با اینحال مادرشوهر شما کنار همسرتان ننشیند و شما روی صندلی عقب؟
بله درست است که احساس کوچک شدن می‌کنید، با اینحال خوب است از این منظر بنگرید؛
فشار مشکلاتی را که با مادرشوهرتان دارید، روی دوش همسرتان نگذارید.
این تنش‌ها، رابطه‌ی شما و همسرتان را آشفته خواهد نمود، نه رابطه‌ی همسرتان را با مادرش!

انتظارهای نادرست زنان از شوهران خود در زندگی زناشویی

۲. که مانند دوست‌تان (یک خانم) به شما گوش بدهد

وقتی ناراحت و دلخور هستید یا در اوضاع سختی قرار دارید، شوهرتان باید به درد دلهای‌ شما گوش بدهد، با اینحال توقع نداشته باشید بنشیند و مانند فلان دوست تان، به تمام دلخوری‌ها و خشم‌تان گوش بدهد.
مردها و زنها از تماس برقرار کردن، هدف‌های متفاوتی دارند؛
مردها به شناسایی و حل مشکلات ارزش می‌دهند با این وجود زنها ابراز احساسات کرده و تماس عاطفی برقرار می‌کنند.

برای شما هم جالب است؟ :  یادآوری خاطرات دوران نامزدی یکی از شیوه های جلوگیری از طلاق!

اگر انتظار داشته باشید بنشیند و به حرفهای خاله زنکی شما گوش بدهد، خسته و کسل خواهد شد
و شما هم وقتی مشاهده نمائید شوهرتان توقعی را که دارید برآورده نمی‌کند، دلزده و عصبانی خواهید شد.

۳. که به هیچ زن دیگری نگاه نکند

مردها (و با این وجود خیلی وقت‌ها همسران‌شان) نمی‌توانند به یک زن دلچسب نگاه نکنند!
و این غیر حقیقی است که انتظار داشته باشید هر زمان با زن زیبایی روبرو می‌شوید شوهر شما نگاهش را برگرداند و توجهی نکند. نگاه کردن، طبیعی است، با اینحال بدیهی است که اگر متوجه شدید شوهرتان رفتاری غیرعادی یا توجه بسیار به یک زن دیگر (چه دلچسب باشد چه نباشد) دارد، باید به ایشان اخطار دهید و با رفتارش مقابله کنید.

انتظارهای غیرعقلانی از شوهر

۴. که خواسته‌هایش را رها کند، چه شغلی و چه فردی

علاقه مندی‌های شوهرتان، احتمالا بخشی از دلیل علاقه مند شدن شما به ایشان بوده است، پس بابت انرژی و وقتی که برای علاقه مندی‌هایش صرف می‌کند دلخور و عصبانی نشوید. وقتی همسرتان غرق کارش است یا به سرگرمی که دوست دارد می‌پردازد به معنی نادیده گرفتن خانواده‌اش نیست. توجه داشته باشید که تعادل در بیشتر مواقع شرط اول است؛ خواسته‌ها و سرگرمی‌های همسرتان نباید همیشگی شده و مانع وقت گذاشتن ایشان برای شما و خانواده‌اش بشود.
انتظارات نامعقول از همسر

۵. که مرد متفاوتی باشد

این طبیعی است که بعد از سالها باهم بودن گاهی تعجب کنید که «اصلا من چرا با این مرد ازدواج کردم؟!»، با اینحال یادتان باشد رفتاری از شوهرتان که شما از آن بیزارید، امکان دارد بزرگ‌ترین نقطه ضعف ایشان باشد و دیگر خصوصیت‌های ایشان همان چیزهایی باشد که عاشقش هستید.

برای شما هم جالب است؟ :  تقسیم سود در زندگی مشترک بطور عادلانه!

پس ارزش این را دارد که کمی هم چشم پوشی کنید. اگر شوهر شما معمولا نمی‌تواند سر موقع جایی برسید، بسیار بسیار عالی، اصرار نداشته باشید برگرداندن بچه‌ها از مدرسه وظیفه‌ی ایشان باشد، خوب است فکر دیگری بکنید.

گاهی کارهای مهمی هستند که به سادگی نمی‌تواند از انجام‌شان صرفنظر کرد، پس برای ایشان شرح دهید وظیفه‌اش در خانواده و برنامه‌هایی که برای بچه‌ها دارید چیست. کاری کنید که شوهرتان احساس کند بخشی از مسئولیت‌های مرتبط به بچه‌ها بی چون و چرا مرتبط به اوست، نه اینکه تنها سرش غُر بزنید و ایشان هم احساس کند، از خیر وظایفش قبلی‌اید.

 

برترین ها

صمیمانه امیدواریم نوشته :انتظارات غیر حقیقی و نامعقول زنان از همسران خود!(۱)” مورد استقبال شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع


برچسب ها : ,
دسته بندی : رابطه و ازدواج
تبلیغات