خبرهای ویژه

» رابطه و ازدواج » برقراری یک گفتگوی متعادل با همسر به جای مشاجره و بحث!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ - ۱۵:۵۸

برقراری یک گفتگوی متعادل با همسر به جای مشاجره و بحث!

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان برقراری یک گفتگوی متعادل با همسر به جای مشاجره و بحث! که در دسته مطالب مرتبط با زناشویی قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد. برقراری گفتگو با همسر گفتگو با همسر , فرضیه‌آل این […]

برقراری یک گفتگوی متعادل با همسر به جای مشاجره و بحث!

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان برقراری یک گفتگوی متعادل با همسر به جای مشاجره و بحث! که در دسته مطالب مرتبط با زناشویی قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد.

برقراری گفتگو با همسر

گفتگو با همسر , فرضیه‌آل این بود که همه ما می‌توانستیم بدون بحث و تنش حرف و نظرمان را بیان کنیم و همه چیز به «موافقم» یا «من هم نظر تو را دارم» یا «هرچیزی که تو بخواهی» ختم می‌شد. در حقیقت ما خیلی دوست داریم چنین موضوعی از بقیه بشنویم با اینحال این نه فقط منطقی نیست که بطور کلیً هم نشانه خودخواهی و تحمیل عقاید در روابط است. طرف مقابل شما؛ دوست یا شریک زندگی یا عضو های خانواده نظر خودشان را دارند و این می‌تواند بطور کلیً دارای اختلاف از لحاظ شما باشد.

 

گفتگو با همسر به جای درگیری

اختلاف نظر و سوء تفاهم اغلب با بحث و جدل همراه می‌شود با اینحال این معنی‌اش این نیست که این حتماً به یک دعوا و درگیری شدید مبدل می‌شود.
این هنر شماست که قادر باشید در یک رابطه گفت‌و‌گوی متعادل شکل بدهید.
بحث کردن هم قواعد خودش را دارد.
همه ما باید این قواعد را برای پیش بردن یک گفت‌و‌گو در وضعیتی که اختلاف نظر می باشد بلد باشیم.

داشتن گفتگو با همسر

برای اینکه گفت‌و‌گو به یک تنش و درگیری شدید مبدل نشود باید در فضا و مکان و موقعیت مناسبی با دیگران گفت‌و‌گو کنید. ایجاد یک محیط تنش زا به خیلی چیزها بستگی دارد. مثلاً وقتی با لحن تند و تیزی با بقیه حرف می‌زنید محیط گفت‌و‌گو و محیط را برای یک گفت‌و‌گوی آرام مسموم می‌کنید.
برای اینکه دوست داشته شوید باید دیگران را دوست بدارید.
اگر می‌خواهید شنیده شوید باید به بقیه گوش بدهید.

به علاوه از طرف دیگر بخوانید :  تا این لحظه همسرتان را اینگونه شگفت زده و خوشحال کرده اید؟

اگر می‌خواهید دوست یا شریک زندگیتان به شما توجه کند باید به ایشان توجه کنید.
وقتی سرتان را پایین می‌اندازید، با بی‌حوصلگی پاسخ بقیه را می‌دهید، نگاهتان به سوی دیگری است، بی‌محلی می‌کنید یا اغلب خشمگین هستید،
داد می‌زنید و فحش می‌دهید محیط زندگی‌تان پر از چیزهای منفی می‌شود.

برای شما هم جالب است؟ :  تاثیر مصرف کندر در بارداری برروی جنین چیست؟!

واکنش طرف مقابل هم به شرایطی که ایجاد می‌کنید مطمئناً چیز خوبی نخواهد بود.
آدم‌های خوش رو، خندان، مثبت، پرانرژی و افرادی که تعامل مثبت و اکتیو با بقیه را بلد هستند کمتر وارد تنش و درگیری با دیگران می‌شوند. این به این مفهوم نیست که این مردم در بیشتر مواقع با همه چیز موافق هستند با اینحال نگاه مثبت و رفتار خوشایند و محیطی که برای رابطه ممکن می‌کنند دلیل می‌شود نظر مخالف آنها بهتر شنیده شود و دیگران اغلب با همدلی و توجه بیشتری واکنش نشان بدهند.

ایران بانو

صمیمانه امیدواریم نوشته :برقراری یک گفتگوی متعادل با همسر به جای مشاجره و بحث!” مورد استقبال شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع


برچسب ها : ,
دسته بندی : رابطه و ازدواج