خبرهای ویژه

» ایرانگردی » بهترین مراکز خرید اراک از بازارهای سنتی تا مراکز مدرن

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۱ - ۱۸:۴۰

بهترین مراکز خرید اراک از بازارهای سنتی تا مراکز مدرن

 به نقل از خبرگزاریهای معتبر خبری منتشر شده با عنوان بهترین مراکز خرید اراک از بازارهای سنتی تا مراکز مدرن  که خواندن آن خالی از لطف نیست. برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان بهترین مراکز خرید اراک از بازارهای سنتی تا مراکز مدرن که در دسته مطالب مرتبط با ایرانگردی […]

بهترین مراکز خرید اراک از بازارهای سنتی تا مراکز مدرن

 به نقل از خبرگزاریهای معتبر خبری منتشر شده با عنوان بهترین مراکز خرید اراک از بازارهای سنتی تا مراکز مدرن  که خواندن آن خالی از لطف نیست.

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان بهترین مراکز خرید اراک از بازارهای سنتی تا مراکز مدرن که در دسته مطالب مرتبط با ایرانگردی قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد.

بهترین مراکز خرید اراک

مراکز خرید اراک , اراک از شهرهای بزرگ در مرکز ایران با تاریخی نه چندان کهن است. در این شهر مراکز خرید و بازارهای متعددی می باشد که حضور در آن‌ها زمان مسافرت به این شهر، خالی از لطف نیست.

شهر اراک از کلان‌‌شهرهای کشور و بزرگ‌ترین شهر در مرکز ایران است که از جهت جمعیت عنوان چهاردهمین شهر پرجمعیت ایران را مختص خود کرده است. قدمت این شهر حدودا ۲۰۰ سال است و در دوران حکومت قاجاریان به وسیله فردی به اسم «یوسف خا ن گرجی» و با اسم اولین «سلطان آباد»، بوجود آمده است. این سرزمین یکی از شهرهای صنعتی کشور بوده و از آن تحت نام چهارمین قطب صنعتی کشور و درواقع پایتخت صنعتی ایران یاد می‌شود. با این وجود اراک را در دوران حکومت قاجاریان احداث کرده‌اند، با این وجود کارهای تاریخی بسیاری در این شهر می باشد که آن را به یکی از مقاصد گردشگری در مرکز کشور مبدل ساخته است. اگر تصمیم گرفته اید به این شهر مسافرت کنید، توصیه می‌کنیم از یکی از مراکز خرید یا بازارهای این شهرستان نیز دیدن کنید.

برای شما هم جالب است؟ :  جاذبه تنگ بستانک فارس بهشت گمشده و عجیب !

سری تاریخی مارکت اراک

مارکت اراک

«مارکت اراک»، تازه ترین اثر معماری ایرانی است که در مرکز شهر اراک قرار دارد و یکی از محله‌های پویا و پررونق این شهرستان شمرده می‌شود. «مارکت سرپوشیده» اسم دیگر این مرکز تجاری است که با طول تقریبی یک کیلومتر، طاق‌‌هایی بلند و دیوارهایی رفیع با بلندایی بالغ بر هفت متر، موفق شده است بسیاری از وسایل لازم زندگی مردم اراک را تامین کند.

مراکز خرید اراک

عکس ها مارکت اراک

آدرس: اراک، خیابان امام، مارکت اراک

مجتمع تجاری آسمان

یکی از زیباترین و لوکس‌ترین مراکز خرید در شهرستان اراک، مجتمع تجاری آسمان است که مردم برای تهیه‌ی بسیاری از لوازم لازم خود به آن مراجعه می‌کنند.

آدرس: اراک، بلوار قدس، مجتمع تجاری آسمان

مشهور ترین مراکز خرید اراک

 

مرکز خرید پاسارگاد

مراکز خرید اراک

مرکز خرید پاسارگاد اراک

مرکز خرید پاسارگاد نمونه دیگری از مجتمع‌های تجاری در شهر اراک است که معمولا بانوان این شهرستان برای خرید به آن سر می‌زنند؛ چرا که می‌توان این مرکز تجاری را بورس پوشاک زنانه عرضه کرد.

به علاوه از طرف دیگر بخوانید :  بخارست یک شهر اقتصادی اروپایی+عکس ها

آدرس: اراک، سه راه ارامنه، مرکز خرید پاسارگاد

 

پاساژ اسلامی اراک

پاساژ اسلامی اراک یکی از مشهور‌ترین و با این وجود کهن‌ترین مراکز خرید در اراک است که در دو طبقه ساخته شده است. طبقه‌ی اول آن مرتبط به پوشاک و طبقه‌ی دوم همراه با پوشاک، فروش انواع لوازم ورزشی انجام می‌شود.

آدرس: اراک، باغ ملی، خیابان بهشتی، پاساژ اسلامی اراک

مجتمع تجاری گلستان

مراکز خرید اراک

مجتمع تجاری گلستان اراک

می‌توان مجتمع تجاری گلستان اراک را از مراکز خرید بزرگ و مشهور در این شهرستان عرضه کرد که در ابتدا دهه‌ی نود خورشیدی احداث شده است.

برای شما هم جالب است؟ :  در مسافرت به لاهیجان ، عروس زیبای گیلان ، از کجا دیدن کنیم

آدرس: اراک، بلوار کشاورز، مجتمع تجاری گلستان

مرکز خرید خاتم

مراکز خرید اراک

مرکز خرید خاتم از مراکز خرید اراک

نمونه دیگری از مراکز خرید بزرگ و لوکس در شهرستان اراک، مجتمع تجاری خاتم است که در ۸ طبقه ساخته شده است. شاید دوست داشته باشید بدانید که تنها دو طبقه از این مجتمع بزرگ، تجاری است و ۶ طبقه‌ی دیگر آن تحت نام پارکینگ استفاده می‌شود.

آدرس: اراک، خیابان امام خمینی، مرکز خرید خاتم

پاساژ امیرکبیر

مجتمع تجاری امیرکبیر، از دیگر مراکز خرید در شهر اراک است که مراجعه‌کنندگان قادر اند خرید لذت‌بخشی از نمونه تهیه‌ی انواع پوشاک و دیگر وسایل لازم را تجربه کنند.

آدرس: اراک، خیابان مخابرات، پاساژ امیرکبیر

بهترین و مشهور ترین مراکز خرید اراک

 

مجتمع تجاری دیدار

اگر در جستجوی تهیه‌ی لباس‌های مجلسی شیک و دلچسب آن هم در شهر اراک هستید، توصیه می‌کنیم که حتما به مجتمع دیدار در این شهرستان بزنید. درواقع این ساختمان تجاری بورس انواع لباس‌های شیک مجلسی است که همراه با آن می‌توان وسایل دیگری از قبیل کیف و کفش، زیورآلات، لوازم بهداشتی و آرایشی و … را نیز تهیه و تهیه کرد.

آدرس: اراک، خیابان ملک، مجتمع تجاری دیدار

از دیگر مراکز خرید خوب در اراک عبارت است از:

مجتمع تجاری فردوسی

آدرس: اراک، خیابان امام، مجتمع تجاری فردوسی

مجتمع تجاری صدف

آدرس: اراک، خیابان مخابرات، مجتمع تجاری صدف

مجتمع تجاری مرکزی

آدرس: اراک، خیابان مخابرات، مجتمع تجاری مرکزی

مجتمع تجاری طلا

آدرس: اراک، ابتدای خیابان ۲۲ بهمن، میدان شورا، مجتمع تجاری طلا

مجتمع تجاری سجاد

آدرس: اراک، خیابان شهید بهشتی، بعد از موزه‌ی چهار فصل، مجتمع تجاری سجاد
گردشگرها

برای شما هم جالب است؟ :  طولانی ترین ساحل ماسه ای خزر مکان توریستی بسیار دلچسب

صمیمانه امیدواریم نوشته :بهترین مراکز خرید اراک از بازارهای سنتی تا مراکز مدرن” مورد استقبال شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

میتوانید مطالبی از این دست را دسته بندی ایرانگردی آن رد بیابید.

توصیه میکنیم مطالب مشابه زیر را نیز از دست ندهید.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : ایرانگردی