خبرهای ویژه

» تغذیه » خاصیت مصرف هر روزه بادمجان برای سلامت بدن!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۳ - ۱۹:۳۶

خاصیت مصرف هر روزه بادمجان برای سلامت بدن!

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان خاصیت مصرف هر روزه بادمجان برای سلامت بدن! که در دسته مطالب مرتبط با تغذیه قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد. خاصیت بادمجان برای سلامتی خاصیت بادمجان , تغذیه یکی از تاثیر گذار […]

خاصیت مصرف هر روزه بادمجان برای سلامت بدن!

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان خاصیت مصرف هر روزه بادمجان برای سلامت بدن! که در دسته مطالب مرتبط با تغذیه قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد.

خاصیت بادمجان برای سلامتی

خاصیت بادمجان , تغذیه یکی از تاثیر گذار ترین عوامل در تعیین سطح سلامت مردم است. بادمجان را می توان یکی از نمونه مفید ترین مواد خوراکی برای سلامت انسان به شمار آورد. محققان اعتقاد دارند مصرف هر روزه بادمجان تاثیرات شگفت انگیزی را در بالا بردن سطح سلامتی شما خواهد داشت. بادمجان با رنگ بنفش تیره خواص غذایی متنوعی دارد که آن را به یک ماده غذایی فوق‌العاده مبدل کرده است.

فایده ها و خاصیت بادمجان

این میوه حاوی یک انتی‌اکسیدانت کمیاب به اسم ناسونین است که خواص فراوانی برای سلامتی ما دارد و از نمونه الکترولیت‌های منفی آزاد را از میان می‌برد که سلول‌ها و بافت‌های زنده بدن را تخریب می‌کنند.ناسونین ماده‌ای است که به بادمجان رنگ بنفش تیره را می‌دهد و جلوی خراب شدن آن، به ویژه در طرف دیگر تابش آفتاب را می‌گیرد. ناسونین در کلم قمری هم می باشد با این وجود بادمجان پر از این ماده مفید است.
سایت «Care۲» در گزارش خود به شرح خواص بادمجان پرداخته است.

خاصیت بادمجان تیره رنگ

خاصیت ضد التهاب

بادمجان بخاطر داشتن ناسونین خاصیت ضد التهابی دارد و می‌تواند فلزات سمی مانند جیوه، ارسنیک و سرب را دفع کند.

حفاظت از DNA و سلول‌ها

بادمجان غلاف چربی سلول‌ها را حفظ کرده و از تخریب و تغییر شکل آنها جلوگیری می‌کند.

برای شما هم جالب است؟ :  فایده ها و مزایای وارد کردن پیازچه به رژیم غذایی!

برای سلامتی مغز مفید است

ناسونین موجود در بادمجان غلاف چرب سلول‌های مغزی را حفظ کرده و به سلامت مغز یاری مینماید.

دفع مواد زاید بدن

ناسونین به سلول‌های بدن یاری مینماید تا مواد غذایی را بهتر جذب کرده و مواد زاید را دفع کنند.
دفع مواد زاید از انباشته شدن مواد سمی در بدن جلوگیری می‌کند و جلوی بیماری‌های قلبی-عروقی و سرطان را می‌گیرد.

به علاوه از طرف دیگر بخوانید :  جوانی خود را با خرما برگردانید

خاصیت بادمجان برای جذب آهن

کمک به جذب آهن

بررسی ها نشان می‌دهد که بادمجان به جذب آهن در بدن و انتقال اکسیژن در خون یاری مینماید و از این حیث دلیل تقویت ابزار ایمنی بدن می‌شود.

مفید برای دیابت نوع ۲

بررسی ها نشان می‌دهد که بادمجان به کنترل سطح گلوکز در خون کمک کرده و برای بیماران مبتلا به بیماری قند از نوع ۲ مفید است.

تنظیم فشار خون

بررسی ها نشان می‌دهد که مصرف مداوم بادمجان دلیل تنظیم فشار خون شده و جلوی فشار خون را می‌گیرد و آن را در سطحی طبیعی نگه‌ می‌دارد.

کمک به کاهش وزن بدن

بادمجان حاوی مواد غذایی از قبیل انتی‌اکسیدانت‌‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی است و کالری کمی دارد بطوریکه یک فنجان بادمجان تنها ۳۵ کالری انرژی تولید می‌کند. صاحبنظران تغذیه پیش نهاد می‌کنند که بادمجان را بصورت کبابی یا پخته مصرف کنیم.زمان خرید بادمجان توجه کنید که رنگ پوست آن شفاف باشد. خوب است بادمجان را بصورت درسته در یخچال نگهداری کنید و تا زمان پخت آن را نشویید. به علاوه از طرف دیگر پیش نهاد می‌شود که برای بریدن بادمجان از چاقوی فولادی استفاده کنید تا به مواد غذایی آن آسیبی نرسد.

برای شما هم جالب است؟ :  مواد پر از گلوتن برای ممانعت از سلیاک بشناسید!

قبل از سرخ کردن بادمجان خوب است به تکه‌های بریده آن کمی نمک بزنید و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند و بعد سرخ کنید تا زیاد روغن جذب نکند.

عصر ایران

صمیمانه امیدواریم نوشته :خاصیت مصرف هر روزه بادمجان برای سلامت بدن!” مورد استقبال شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع


برچسب ها : ,
دسته بندی : تغذیه