خبرهای ویژه

» رابطه و ازدواج » درمان مشکلات جنسی باید به چه نحو صورت بگیرد؟!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۳ - ۱۷:۴۴

درمان مشکلات جنسی باید به چه نحو صورت بگیرد؟!

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان درمان مشکلات جنسی باید به چه نحو صورت بگیرد؟! که در دسته مطالب مرتبط با زناشویی قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد. درمان مشکلات جنسی درمان مشکلات جنسی , اگر چه نمی‌‌توان محاسبه […]

درمان مشکلات جنسی باید به چه نحو صورت بگیرد؟!

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان درمان مشکلات جنسی باید به چه نحو صورت بگیرد؟! که در دسته مطالب مرتبط با زناشویی قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد.

درمان مشکلات جنسی

درمان مشکلات جنسی , اگر چه نمی‌‌توان محاسبه مناسبی از مبتلایان اختلالات جنسی در ایران عرضه کرد، با اینحال می‌توان با یک حساب سرانگشتی به عدد زیادی رسید. بد نیست بدانید حدود ۵۰ میلیون از ۷۵ میلیون نفر جمعیت ایران در سنی هستند که امکان دارد مسائل زناشویی برای آنها مهم باشد. در جوامع مختلف، حداقل ۲۰ درصد مردم از یکی از مشکلات جنسی رنج می‌برند که با این وجود میزان شیوع آن بر حسب سن دارای اختلاف است.

ارزش درمان مشکلات جنسی

اگر فرض کنیم از این مردم تنها ۲۰ درصد آنها دنبال برطرف کردن سخت خود باشند،
رقم ۲ میلیون به دست می‌آید که رقم قابل ملاحظه‌ای است.

در کمال تاسف این ایام افراد زیادی که از این اختلال شایع رنج می‌‌برند، بدون این که قادر باشند راه علاجی برای آن بیابند، به دلایل فرهنگی و اجتماعی، بیماری خود را مسکوت نگه می‌‌دارند و از عواقب آن که گاه طلاق است، غافل هستند. در این اوضاع چون عامه مردم دسترسی به صاحبنظران و کارشناسان ندارند، منبع کسب آگاهی آنها نشریات ماهواره‌ای یا مجلات زرد خواهد بود که اکثرا داروهای غیرمجاز و ممنوع از روش همین نشریهها تبلیغ می‌شود.

اختلالات جنسی (Sexual Dysfunction) هم در مردان و هم در زنان شیوع فراوانی دارد،
با این وجود به دلیل نبود کادر کارشناس به مقدار کافی در عرصه تشخیص و درمان،‌ اختلالات جنسی انبوه این بیماران تشخیص داده نشده باقی می‌ماند و نتیجه آن سرگردانی بیماران، تحمیل هزینه هنگفت هم برای بیمار و هم برای سیستم بهداشت و درمان کشور و در بسیاری موارد طلاق یا عدم علاقه برای ازدواج است.

برای شما هم جالب است؟ :  جذب مرد مورد توجه خود با کمک رازهایی دخترانه!

پس اصل اول درمان موفقیت‌آمیز اختلال جنسی،
تشخیص صحیح دلیل آن با شیوه‌های مقرون بصرفه و سریع است.

به علاوه از طرف دیگر بخوانید :  خصوصیات غیر دلنشین در جنس مخالف خود را یشناسید

در علم پزشکی برای درمان چند معیار اصلی می باشد:

شیوه های درمان مشکلات جنسی

در مرحله اول باید وجود بیماری ثابت شود.
اگر فردی مراجعه کند و بگوید دیابت دارد، فورا تحت درمان بیماری قند قرار نمی‌گیرد،
مگر با استناد به تست‌های مربوطه بیماری تشخیص داده شود.

همین مسئله در باره اختلالات جنسی صدق می‌کند.
اگر مردی مراجعه کند و بگوید که دچار ناتوانی جنسی است، از لحاظ پزشکی زمانی مبتلا به ناتوانی جنسی شمرده می‌شود که معیارهای تعریف شده این ناتوانی را داشته باشد.
از این جهت نباید برای این مردم بی‌مورد دارو تجویز کرد.

نوع بیماری باید واضح شود. بسیاری موارد،
بیمار مراجعه و اظهار می‌کند که سخت جنسی دارد و برای تمام این بیماران، آن داروی مشهور تجویز می‌شود.

انواع اختلالات جنسی در خانم‌ها و مردها بسیار زیاد است و اول باید واضح شود،
سخت بیمار کدام اختلال جنسی است؛ مثلا فرد مبتلا به اختلال نعوظ است یا انزال زودرس. پس بدون تشخیص دقیق، اقدام به درمان، رفتن به بیراهه خواهد بود.

اساسی ترین اصل این که همه اعمال پزشکی (تشخیصی و درمانی) باید اقتصادی باشد و ما نمی‌توانیم برای هر بیماری که مراجعه می‌کند، تمام تست‌ها و بررسی‌ها را بنویسیم. با این وجود کم نیستند کسانی که برای درمان اختلالات جنسی و مشکلاتشان سراغ خوددرمانی و داروهای ماهواره‌ای و تبلیغاتی می‌روند تا هزینه ویزیت پزشک پرداخت نکنند. در چنین شرایطی ست که که درمان مشکلات جنسی باید به وسیله کارشناس مرتبط انجام شود و مصرف هر دارویی به بهانه‌ درمان بدون نظر کارشناس نه‌تنها موثر نیست حتی گاهی صدمات جبران‌ناپذیری به سلامت فرد وارد می‌کند.

برای شما هم جالب است؟ :  طاق باز خوابیدن در بارداری چه عوارضی دارد؟!

جام جم

صمیمانه امیدواریم نوشته :درمان مشکلات جنسی باید به چه نحو صورت بگیرد؟!” مورد استقبال شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع


برچسب ها : ,
دسته بندی : رابطه و ازدواج
تبلیغات