خبرهای ویژه

» جالبترین ها » زیباترین گل رزهای جهان که نماد عشق و دوستی هستند!(۱)

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۱ - ۱۲:۱۷

زیباترین گل رزهای جهان که نماد عشق و دوستی هستند!(۱)

بازهم برای شما دوستان خوبمان در سایت آن رد مطلب جالبی گردآوری کرده ایم با عنوان زیباترین گل رزهای جهان که نماد عشق و دوستی هستند!(۱) که خواندن آن را به شما توصیه میکنیم. برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان زیباترین گل رزهای جهان که نماد عشق و دوستی هستند!(۱) که […]

زیباترین گل رزهای جهان که نماد عشق و دوستی هستند!(۱)

بازهم برای شما دوستان خوبمان در سایت آن رد مطلب جالبی گردآوری کرده ایم با عنوان زیباترین گل رزهای جهان که نماد عشق و دوستی هستند!(۱) که خواندن آن را به شما توصیه میکنیم.

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان زیباترین گل رزهای جهان که نماد عشق و دوستی هستند!(۱) که در دسته مطالب مرتبط با جالبترین ها قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد.

زیباترین گل رز

زیباترین گل رز , در طول تاریخ هیچ گلی به اندازه رز مورد استقبال قرار نگرفته است. آن‌ها برای همه مردم جهان نماد عشق ، قدردانی، سپاسگزاری، معنویت، دوستی، شادی و سلامتی هستند.

رزها با برانگیختن حال و هوا و احساسات ما قادر اند تفاوت مثبتی در زندگی ما ایجاد کنند.

۱۰ – گل رز چند رنگ (Joseph’s Coat)

اگر در جستجوی یک گل رز زیبای بالا رونده برای باغتان هستید، گل رز چندرنگ می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. در حقیقت هیچ رز بالا رونده دیگری به رنگارنگی این گل نیست. این گیاه گل‌های متوسطی با سایه‌های قرمز-نارنجی و رنگ طلایی دارد. این گل روی نرده‌ها بالا می‌رود و یک سایبان در باغتان ایجاد می‌کند. این گل رز بیمار نمی‌شود و ارتفاع آن به ۲.۵ تا ۳ متر می‌رسد. باید این رز را در جای آفتابگیر بکارید و به آبیاری آن توجه کنید. این گیاه در بیشتر مواقع گل دارد و گل‌های رنگارنگ آن بار‌ها در بهار تا تابستان ظاهر می‌شوند. بدین شکل رایحه ملایم میوه مانندی دارند.

گل رز چند رنگ

۹ – رز میکلانژ

برای شما هم جالب است؟ :  کارهای هنری بی‌ مانند مجسمه ساز آمریکایی با بهره برداری از خاک رس سفید!

رز میکلانژ گل‌های بزرگی به رنگ زرد کره‌ای و ظاهر محشر زیبای قدیمی دارد.
در اوضاع عادی گل‌های آن ۱۲ سانتیمتر قطر دارند. بدین شکل هر گل ۴۰-۵۰ گلبرگ دارد. رز میکلانژ به خاطر رایحه قوی لیمویی اش مشهور است. این گل انتخاب خوبی برای دسته گل است. برای کاشت رز میکلانژ جایی را انتخاب کنید که آفتابگیری متوسط داشته باشد. این گیاه به ۱.۲ متر می‌رسد و به آبیاری متوسط نیاز دارد. گل‌های زرد و زیبای آن در اواسط بهار تا پاییز ظاهر می‌شوند.

زیباترین گل رز

رز میکلانژ

زیباترین گل رز در جهان

۸ – رز وینچستر کاتدرال

به علاوه از طرف دیگر بخوانید :  نقاشی های پابلو پیکاسو را بصورت سه بعدی مشاهده نمائید!

این رز مشابه رز انگلیسی است که گل‌های سفید فنجانی و دلنشین دارد.
این رز‌های متوسط حدود ۶ سانتیمتر قطر و ۸۰ – ۸۵ گلبرگ دارند.

غیر از زیبایی، وینچستر کاتدرال بوی محشر‌ای هم دارد و رایحه خوشایندی مشابه به شکوفه‌های بادام و عسل تولید می‌کند. این گیاه درمقایسه با بیماری مقاومت دارد.و در یک دوره طولانی افزایش می‌کند و گل می‌دهد. دانه‌ها باید در قسمت از باغ که نسبتا آفتابگیر است کاشته شوند. رز وینچستر کاتدرال ۱.۲ متر افزایش می‌کند و نخستین گل در تابستان ظاهر می‌شود و تا پاییز بار‌ها گل می‌دهد.

زیباترین گل رز

رز وینچستر کاتدرال

۷ – رز سرخ بهشتی (Purple Eden)

این گیاه بالارونده حیرت آور، گل‌های بزرگ و قرمز رنگ قدیمی دارد. قطر هر یک از گل‌های آن حدود ۱۲.۵ سانتیمتر است و تا ۱۱۰ گلبرگ دارد. بدین شکل رز سرخ بهشت یکی از بهترین بو‌ها را به اشتراک همه رزهای جهان دارد. این رز بالا رونده دلچسب برای نرده‌ها خوب و مراقبت از آن بسیار ساده است. این گیاه به آفتاب کامل و آبیاری متوسط نیاز دارد. بدین شکل باید گیاه را هرس کنید. گلدهی این رز از بهار شروع می‌شود و تا انتهای تابستان ادامه دارد.

زیباترین گل رز

رز سرخ بهشتی

۶ – گل آلبرشت دورر (Albrecht Durer)

برای شما هم جالب است؟ :  آزادی گاج راج بعد از ۵۱ سال! +تصویر

این رز دلنشین گل‌های بزرگ نارنجی-هلویی دارد. شدت رنگ نارنجی این رز درمقایسه با آب و هوا تغییر می‌کند و در فصل زمستان بطور کلی صورتی رنگ می‌شود. رایحه این رز هم به اندازه زیبایی آن مشهور است و بوی میوه‌ای شدید و خوشایندی تولید می‌کند.‌ میتوانید این رز را در فضاهای کوچک بکارید و تا ۹۰ سانتیمتر افزایش می‌کند. هرس کردن و آبیاری متوسط در پرورش رز آلبرشت دورر اهمیت بینهایت زیادی دارد.

زیباترین گل رز

گل آلبرشت دورر

ادامه دارد…

برترین‌ها

صمیمانه امیدواریم نوشته :زیباترین گل رزهای جهان که نماد عشق و دوستی هستند!(۱)” مورد استقبال شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع

دوست دارید درباره این مطلب نظر خودتان را با ما در میان بذارید؟ از ابزارهای پایین آن رد استفاده نمایید.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : جالبترین ها