خبرهای ویژه

» رابطه و ازدواج » فرزندان خود را درگیر مسائل خانوادگی خود نکنید!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۲ - ۱۷:۱۰

فرزندان خود را درگیر مسائل خانوادگی خود نکنید!

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان فرزندان خود را درگیر مسائل خانوادگی خود نکنید! که در دسته مطالب مرتبط با زناشویی قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد. دخالت دادن فرزندان در مسائل خانوادگی دخالت دادن فرزندان در مسائل خانوادگی […]

فرزندان خود را درگیر مسائل خانوادگی خود نکنید!

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان فرزندان خود را درگیر مسائل خانوادگی خود نکنید! که در دسته مطالب مرتبط با زناشویی قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد.

دخالت دادن فرزندان در مسائل خانوادگی

دخالت دادن فرزندان در مسائل خانوادگی , اگر مطمئن هستید این رفتار از حد طبیعی خارج است و برای روابط شما در داخل خانواده سخت ایجاد می کند و برای شخصیت دخترتان هم یک نوع آسیب و ضعف قلمداد می شود، بهترین کار این است که با همسرتان و نیز مادر همسرتان صحبت کنید. به آن ها شرح دهید که این موضوع شما را ناراحت می کند و از آن ها بخواهید دختر ۱۱ ساله تان را درگیر مسائل ریز و درشت جهان بزرگ سالان نکنند.

دخالت دادن فرزندان در مسائل خانوادگی

یکی از خوانندگان نوشته است:
مردی ۳۸ ساله و صاحب دو فرزندم، یک دختر ۱۱ ساله و یک پسر ۷ ساله.
در کمال تاسف مادر همسرم از بچه ها برای جاسوسی استفاده می کند و چون ما و برادرم در یک خانه دو طبقه زندگی می کنیم مکررا از بچه ها یواشکی پیرامون ارتباطات ما پرسش می کند.
این که در خانه عمویشان چه دیدند و چه خوردند و کی چی گفت و…؟

من واقعا نگرانم چون می بینم دخترم در ارتباطات فامیلی دیگر هم چنین عملی را می کند؛
یعنی بدون ضرورت از گفت و گوهای دیگران برای مادرش خبر می آورد.
نمی دانم چگونه این عادت را از سرش بیرون کنم همزمان با اینکه مادرزنم مکررا این کار را می کند؟

برای شما هم جالب است؟ :  با این کار ساده نزد خانواده همسر پرطرفدار شوید!

جواب کارشناس

تا وقتی که دخترتان برای این کار ترغیب و ترغیب می شود، در کمال تاسف کار فراوانی از دست شما برنخواهد آمد.

دخترتان نباید درگیر مسائل بزرگ سالان شود

اگر مطمئن هستید این رفتار از حد طبیعی خارج است و برای روابط شما در داخل خانواده سخت ایجاد می کند و برای شخصیت دخترتان هم یک نوع آسیب و ضعف قلمداد می شود، بهترین کار این است که با همسرتان و نیز مادر همسرتان صحبت کنید.
به آن ها شرح دهید که این موضوع شما را ناراحت می کند و از آن ها بخواهید
دختر ۱۱ ساله تان را درگیر مسائل ریز و درشت جهان بزرگ سالان نکنند.

در حقیقت دختر شما باید وارد فعالیت های خوب سن خود شود و شما، همسرتان و تا حدودی بستگان، در این رفت و آمد ها باید عرصه آن را ممکن کنید؛ مثلاً سرگرمی و تفریح با همسالان یا بردن آن ها به پارک، فضاهای بازی و در کل ممکن کردن اوضاع سرگرمی آن ها. در حقیقت در این باره هم خودتان مسئولیت قبول کنید و هم از آن ها بخواهید در این راه قدم بردارند. اگر مدتی این راه حل را از روش مذاکره و با هم کاری کسانی که می توانند کمک کنند، ممکن کردید، به نتایج خوبی خواهید رسید.

با دخترتان صحبت کنید

غیر از آن، باید با دخترتان هم صحبت کنید و از ایشان رفتار مورد پسند را بخواهید.
بطور کلیً شفاف باشید. مواظب باشید که در این راه افراط نکنید، چون حدی از این موضوع هم طبیعی است و هم بودن در جمع بزرگ سالان و خانم ها به شکل گیری مهارتهای اجتماعی و افزایش هیجانی نوجوان شما کمک خواهد نمود؛ از این جهت احتیاط کنید. اگر تا یک ماه این راه حل ها (گفت وگو با دخترتان؛ مطرح موضع و گفت وگو با همسر و مادر همسرتان، ممکن کردن تفریحات خوب برای دخترتان) پاسخ نداد، قادر اید میزان رفت و آمد و مدت لحظه بودن در خانه فامیل را تا حدی کنترل کنید یا حداقل رفت و آمد دخترتان را در شرایطی که تشخیص می دهید درست نیست، محدود کنید.

برای شما هم جالب است؟ :  عوارض جانبی روزمرگی و سردی در زندگی زناشویی!
با همسرتان همسو باشید

پیش نهاد مهم دیگر، این است که سعی کنید در شیوه تربیتی فرزند با همسرتان همسو باشید،
اگر شما یک پیغام و همسرتان پیغام متفاوتی به بچه ها بدهید، آن ها دچار تناقض می شوند و نمی دانند چه رفتاری درست است. سرزنش هر یک از شما دلیل عذاب وجدان آن ها خواهد شد و کلام آخر این که با صبر و حوصله در این راه قدم بردارید و معضلات پیش بینی نشده را هم جزو موضوع بدانید.
موفق باشید.

سلامت نیوز

صمیمانه امیدواریم نوشته :فرزندان خود را درگیر مسائل خانوادگی خود نکنید!” مورد استقبال شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع


برچسب ها : ,
دسته بندی : رابطه و ازدواج