خبرهای ویژه

» سینما » نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران با حضور چهره های مشهور!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۱ - ۵:۱۲

نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران با حضور چهره های مشهور!

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران با حضور چهره های مشهور! که در دسته مطالب مرتبط با سینما قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد. نوزدهمین جشن خانه سینما نوزدهمین جشن خانه سینما , مراسم […]

نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران با حضور چهره های مشهور!

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران با حضور چهره های مشهور! که در دسته مطالب مرتبط با سینما قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد.

نوزدهمین جشن خانه سینما

نوزدهمین جشن خانه سینما , مراسم بزرگداشت سیروس ابراهیم زاده، کیانوش عیاری، حسین علیزاده و دکتر محمد حسن خوشنویس در نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران عصر یکشنبه ۱۹ شهریور ماه با حضور سینماگران، مدیران و دست اندرکاران فرهنگی و هنری کشورمان در تالار ایوان شمس برگزار شد.

سروش صحت در نوزدهمین جشن خانه سینما

هارون یشایایی در ابتدای این مراسم گفت:
ما صد سال است که سینمای ملی داریم و اکنون روز ملی سینما داریم و من در آستانه روز ملی سینما این روز را به همه دست اندرکاران سینما تبریک می گویم. هنرمندان هستند که هنر را بالنده و ما را از ارزش های هنری آگاه می کنند. اگر ادبیات فارسی شکل گرفت و الان به حیات خود ادامه می دهد به خاطر حافظ و سعدی است. اگر سینمای ما این افتخار را دارد که از ونیز و کن و اسکار جایزه می گیرد به خاطر کسانی است که در این عرصه زحمت کشیده اند.

نوزدهمین جشن خانه سینما
اصغر همت در نوزدهمین جشن خانه سینما

وی اضافه کرد:
خانه سینما از این مردم پیوسته قدردانی کرده است چونکه اگر بقیه سعی می کنند ایران هراسی
را ترویج کنند سینماگران سعی می کنند از فرهنگ ملی حفاظت کند.

مدیرکل جشن بزرگ سینمای ایران پیرامون چهره هایی که امشب تجلیل می شوند، گفت:
کیانوش عیاری روزهای سخت سینمای ایران را گذرانده است و حسین علیزاده هم بسیار برای سینمای ایران زحمت کشیده است.

نوزدهمین جشن خانه سینما
ویدا جوان در نوزدهمین جشن خانه سینما

پیشتر کلیپی از سیروس ابراهیم زاده پخش شد.

سیروس الوند با حضور روی سن و برای تجلیل از سیروس ابراهیم زاده گفت:
سیروس ابراهیم زاده برای نسلی است که باسواد بودند؛ نه اینکه نسل الان باسواد نباشند با اینحال آن نسل حس می کردند سواد احتیاج است. این مسئله در همه عرصه ها وجود داشت و ابراهیم زاده در همه عرصه ها اکتیو بود، ایشان خیلی در کار رفیق است و انرژی فراوانی در طول کار می دهد.

سپس ایرج پارسی نژاد از دوستان سیروس ابراهیم زاده گفت:
از لحظه دانشگاه با هم بودیم و از همان لحظه علاقه ایشان به آموختن زیاد بود.
ما نسلی بودیم که کتاب می خواندیم و کارهای هنری فراوانی می کردیم. ما در آن دوران پیرامون سینما، نقاشی و … بحث می کردیم. من بازی ایشان را در نمایش های مختلف به خاطر دارم و یکی از خصوصیت های ابراهیم زاده این بود که از کار نوشتن هم غافل نبود. من خوشحالم که امشب با این وجود با تاخیر از این دوست با دانش و با شعور قدردانی می شود.

برای شما هم جالب است؟ :  معرفی پوستر فیلم آینه بغل با حضور بازیگران مشهور سینما

تورج منصوری نیز در سخنانی اظهار کرد:
سینمای ما مانند تیر دانشی است که از متن جامعه شلیک شده و این تیر نوکی دارد و به جاهای مختلف می رود، نوک این پیکان کارگردانان خوب است که در دنیا می درخشند. سیروس ابراهیم زاده فردی است که هم به سواد تجهیز است هم متین است. کسانی مانند سیروس ابراهیم زاده توشه این کار را ممکن می کنند. ما مخلص سیروس ابراهیم زاده هستیم.

نوزدهمین جشن خانه سینما
داریوش اسدزاده در نوزدهمین جشن خانه سینما

سیروس ابراهیم زاده نیز گفت:
از همه شما تشکر می کنم با این وجود تواضع نمی کنم که بگویم شایسته الطاف شما نیستم چون می گویند پشت تواضع زیاد، تفرعن فراوانی می باشد، از اینرو واژه های ضروری را پیدا نمی کنم که بگویم چقدر خوشحالم. این شادی ها ارزشمند است چون نسل جوانی که خواهد آمد و هم اینک حضور دارند مطمئن می شوند این راه سخت بی اجر و مواجب نمی ماند. به علاوه از طرف دیگر این تجلیل ها برای کسی که تجلیل می شود فرصتی می دهد به قبلی خود و نزول و خیزهای زندگی اش نگاه کند و درس های واپسین زندگی را فرا بگیرد.

نوزدهمین جشن خانه سینما
فریدون جیرانی در نوزدهمین جشن خانه سینما

وی اضافه کرد:
من مفتخرم که در عصری توانستم هنوز زنده بمانم که سینما مدل برتر بازشناسی فرهنگ غنی و تاریخ زندگی اجتماعی است. هم اینک کمتر جشنواره ای می باشد که یک ایرانی در آن نباشد و تاریخ معاصر از این جهت وامدار سینما است.

نوزدهمین جشن خانه سینما
محمود گبرلو در نوزدهمین جشن خانه سینما

سپس علی دهکردی از جانب انجمن بازیگران لوح یادبودی به سیروس ابراهیم زاده تقدیم کرد.
گروه موسیقی پالت نیز قطعه ای را برای ایشان اجرا کردند.

پیشتر مراسم برای تجلیل از محمدحسن خوشنویس مدیر پیشین فیلمخانه ملی، فخرالدین انوار، سیدمحمد بهشتی، فاطمه معتمدآریا و بهرام دهقانی روی صحنه آمدند و پیرامون محمدحسین خوشنویس جملاتی را بیان کردند.
سپس خوشنویس روی صحنه آمد و تندیس سیف الله داد به ایشان اهدا شد.

برای شما هم جالب است؟ :  متین ستوده بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان در کویر!
نوزدهمین جشن خانه سینما
نوزدهمین جشن خانه سینما

سپس خوشنویس ضمن تشکر از اجرا این مراسم اظهار کرد:
غیرممکن است کسی در یک امر فرهنگی فعالیت کند و مدعی باشد که خودش فارغ از همه چیز همه کارها را کرده است از اینرو من هم کار فرهنگی را بهمراه خانواده ام انجام داده ام، با این وجود در فیلمخانه ملی همه همکارانم همدلانه پیرامون این میراث فرهنگی فکر می کردیم. اگر بخواهیم جمع بندی کنیم فرهنگ در جهان با توجه به تصویر است نمی توان از فرهنگ صحبت کرد و بحث تصویر وجود نداشته باشد، افرادی که در عرصه تصویرگری فعالیت می کنند مساله بزرگی بر دوششان است، ضمن اینکه کار فرهنگی یک امر مستمر و برای همه عمر است، نمی شود آن را رها کرد.

نوزدهمین جشن خانه سینما
بیتا بیگی در نوزدهمین جشن خانه سینما

وی عنوان کرد:
یک فرد فرهنگی باید تاریخ اجتماعی، اقتصادی، تاریخی و … سرزمین خود را در هر حرفه ای که است بشناسد. یک فرد فرهنگی نباید هیچ امیدی به دولت ها داشته باشد. کدام مدیر دولتی در این شان قرار گرفته که از یک فرد فرهنگی تجلیل کند؟ تعداد این مدیران بسیار اندک بوده است، پیش نهاد من این است که این چند خصوصیت را در نظر داشته باشیم و مهلت سازی کنیم، باید یاد بگیریم مهلت ها را بشناسیم و بسازیم.

نوزدهمین جشن خانه سینما
سیروس الوند در نوزدهمین جشن خانه سینما

گروه پالت برای محمدحسن خوشنویس نیز قطعه ای را اجرا کردند.

سپس علیرضا داوودنژاد، حسن فتحی، مرتضی رزاق کریمی و فرشته طائرپور برای تجلیل از کیانوش عیاری روی صحنه آمدند و هرکدام جملاتی را در رسای عیاری اظهار کردند.

داوودنژاد خطاب به عیاری گفت که تو سوی چشم سینمای ایران هستی کیانوش عزیز! حسن فتحی ابراز امیدواری کرد که هرچه زودتر فیلم های عیاری به نمایش دربیاید. رزاق کریمی هم عیاری را فرزند زمانه خویش دانست.

پیشتر فیلمی که به وسیله دانش اقباشاوی برای بزرگداشت کیانوش عیاری ساخته شده بود، پخش شد. سپس عیاری روی صحنه آمد و گفت:
وارد دوران تواضع نمی شوم چون از صحبت های دوستان پیرامون خودم کیف کردم. نمی خواستم پیرامون توقیف فیلم ها و سختی فیلم هایی که تولید می گردد صحبت کنم با اینحال تناقض های فراوانی در این باره می باشد، مانند هزاران تناقض دیگری که در ایران می باشد.

نوزدهمین جشن خانه سینما
فاطمه معتمدآریا در نوزدهمین جشن خانه سینما

ایشان در انتهای گفت:
روز ملی سینما را به دوستداران سینما تبریک می گویم.

برای شما هم جالب است؟ :  عکس ها مراسم ازدواج مجدد بهاره رهنما بازیگر سینما!

گروه پالت قطعه ای از ویگن را به درخواست کیانوش عیاری برای ایشان اجرا کردند.

در قسمت تجلیل از حسین علیزاده، همایون اسعدیان، محمد سریر، امین تارخ و ابراهیم حقیقی روی صحنه آمدند.

محمد سریر کارهای موسیقایی حسین علیزاده را حاوی جان مایه های موسیقی ایرانی دانست و موفقیت های ایشان در خارج از کشور را ستود و کارهای ایشان را خلاقانه دانست. ابراهیم حقیقی نیز از حضور تولید کننده ایشان در عرصه های گوناگون و خلاقیت هایش در کارهای مختلف یاد کرد.
تارخ نیز یادی از علی حاتمی کرد که موسیقی دلشدگان را حسین علیزاده ساخته بود.

همایون اسعدیان ضمن بیان خاطره ای از لحظه آشنا شدن با موسیقی حسین علیزاده اظهار کرد:
علیزاده با قطعه های خود در دهه ۵۰ به هم نسلان ما شور و شعف فراوانی داد و من از این بابت از ایشان تشکر می کنم.

سپس حسین علیزاده پشت تریبون قرار گرفت و اظهار کرد:
خوب است وقتی دوستان این همه لطف دارند از آنها تشکر کنم.
انجام فعالیت موسیقایی در ایران سخت است با اینحال من سختی نکشیدم چونکه من عاشقی بودم که دنبال گمشده خود بودم و هیچکس از هیچ مقامی نمی موفق شد جلوی من را بگیرد. با این وجود من در هیچ شرایطی امید خود را از دست ندادم و در پیچ و خم های زیاد سینمای ایران یاد گرفتم از مسایل مختلف مانند عشق، کمک به همنوع و انسانیت غافل نباشم.

نوزدهمین جشن خانه سینما
غزل شاکری در نوزدهمین جشن خانه سینما

وی اضافه کرد:
من هروقت احساس می کردم مقدار جوانمردی ام کم شده فیلمی در این باره از راه می رسید.

این آهنگساز و نوازنده گفت:
از مدیران توقعی نداشته باشید، این را باید بگویم در بیشتر مواقع مدیرانی مسئول موسیقی شدند که از کودکی از این هنر منع می شدند پس به چه نحو می شود کسی که این موسیقی را حرام می دانسته از موسیقی دفاع کند.

علیزاده در انتهای گفت:
من افتخار می کنم با سینمای ایران مشارکت داشته ام.

منوچهر شاهسواری رئیس خانه سینما نیز از حضور مردم در این مراسم تشکر کرد.

در انتهای گروه پالت قطعه ای را به حسین علیزاده و قطعه دیگری را به تمامی اهالی سینما تقدیم کردند.

نوزدهمین جشن خانه سینما
سیروس ابراهیم زاده در نوزدهمین جشن خانه سینما

سینما تیکت – خانه سینما

صمیمانه امیدواریم نوشته :نوزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران با حضور چهره های مشهور!” مورد استقبال شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع


برچسب ها : , ,
دسته بندی : سینما
تبلیغات