خبرهای ویژه

» زیبایی » نکات طلایی برای برطرف کردن و درمان همیشگی موخوره!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ - ۱۳:۰۶

نکات طلایی برای برطرف کردن و درمان همیشگی موخوره!

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان نکات طلایی برای برطرف کردن و درمان همیشگی موخوره! که در دسته مطالب مرتبط با زیبایی و آرایش قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد. راهنمای کامل درمان موخوره درمان موخوره , موخوره را […]

نکات طلایی برای برطرف کردن و درمان همیشگی موخوره!

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان نکات طلایی برای برطرف کردن و درمان همیشگی موخوره! که در دسته مطالب مرتبط با زیبایی و آرایش قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد.

راهنمای کامل درمان موخوره

درمان موخوره , موخوره را می توان یکی از نمونه شایع ترین اختلالات در عرصه سلامت مو ها به شمار آورد. دلایل ایجاد موخوره متفاوتند به همین باعث برای جلوگیری از ایجاد این اختلال ضروری است تا نکات متعددی را رعایت نمائید؛

راهنمای درمان موخوره

برای اینکه موهایتان بهترین ظاهرشان را داشته باشند، جلوگیری از موخوره امری ضروری است. با اینحال بین شامپو زدن، شانه کردن، و سشوار کشیدن مو، دوری از سفت کشیدن موها کار سختی است. به محض اینکه قسمتی از موهایتان موخوره بگیرد، راه برای بقیه موهایتان هموار می‌شود.

لوسا بلندی، آرایشگر ارشد بیان می کند:
موخوره دلیل ایجاد گره‌های بیشتری می‌شود، بنابران وقتی موهایتان را شانه می‌زنید،
دیگر موها را پاره می‌کنید و این کار تنها اوضاع را بدتر می‌کند.

درمان موخوره با شامپوی خوب

هنگامیکه این آسیب به موها وارد شود، یک دختر هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد، بجز اینکه دل به دریا بزند و موهایش را کوتاه کند. بدین جهت، اهمیت بینهایت زیادی دارد برنامه‌ای داشته باشید که قبل از شروع موخوره، جلوی آن را بگیرد.

شامپو کردن موهایتان را محدود کنید

خشکی می‌تواند دلیل شکستگی و موخوره شود، از این جهت هرچقدر که میتوانید شامپو کردن موهایتان را کاهش دهید، بخصوص اگر موهای فری دارید.

برای شما هم جالب است؟ :  با بهره برداری از روغن انگور موهای خود را تقویت کنید!

میشلا بلیست بیان می کند:
دخترانی که موهای فر دارند، نباید بیشتر از یک یا دو بار در هفته از شامپو بهره ببرند.

بلندی بیان می کند:
شامپو نکردن بسیار، پایه و اساس مراقبت از موهای شماست.
تنها استثنا:
بعد از شنا. شما برای از بین بردن مواد شیمیایی مضر و خشک کننده‌ی استخر،
می بایست از یک شامپوی پاک کننده مو (کلاریفایینگ) استفاده کنید و پس از آن هم حتما نرم کننده بزنید.

درمان موخوره با بهره برداری از ماسک مو

موهایتان را نرم کنید

رسم نرم کردن موهایتان را گسترش دهید و یک ماسک مو به برنامه هفتگی‌تان اضافه کنید.
امروزه تولیدات متفاوتی برای همه انواع موها وجود دارند.
این تولیدات قادر اند هر کاری برای موهایتان انجام دهند، از حجم دادن به موها گرفته تا درخشان‌تر کردن موها و مرطوب کنندگی عمیق. بلندی بیان می کند که اگر اغلب شنا می‌کنید، علی الخصوص در استخر کلردار، برای دور نگه داشتن مواد شیمیایی و حفظ رطوبت، موهایتان را با نرم کننده بپوشانید و آنها را پایین کلاه شنا ببرید.

به علاوه از طرف دیگر بخوانید :  نرم کننده مو به چه صورتی باید استفاده شود؟!

به موها با احتیاط نمونه دهید

دخترهایی با موهای فرفری باید در پایین دوش و هنگامیکه نرم کننده هنوز روی موهایشان است،
گره موهایشان را با یک شانه‌ی دندانه درشت باز کنند.

در بیشتر مواقع از انتهای موها شروع به شانه زدن کنید و سپس بتدریج قسمتهای نزدیکتر به پوست سر را شانه کنید. دخترهایی که موهای محشر فری دارند، باید بطور کلی شانه زدن را کنار بگذارند و تنها از انگشتان برای باز کردن گره موهایشان بهره ببرند. میشلا بیان می کند که اگر موهایتان صاف است، میتوانید شانه بزنید چون این کار به پخش چربی‌های طبیعی که از رشته‌های مو نگهداری می‌کنند، یاری مینماید.

برای شما هم جالب است؟ :  روشهای برطرف کردن خشک شدن لب در فصل های سرد سال!

درمان موخوره با کمتر استفاده کردن از سشوار

بهره برداری از ابزارهای حرارتی مانند سشوار می‌تواند موهای شما را بیشتر مستعد شکستگی و موخوره کند. در فصل تابستان از مزیت آب و هوای گرم استفده کنید و بجای سشوار کشیدن، اجازه دهید موهایتان در معرض هوا خشک شوند.

بلندی بیان می کند:
خشک شدن مو درمعرض هوا، در بیشتر مواقع خوب است، بخصوص برای بافت‌های طبیعی.
یک راه راحت برای اینکه با موهایی دلچسب از خواب بلند شوید: موهای خیس را ببافید و بخوابید. این کار بالای موها را صاف می‌کند و در انتهای موهای شما، فرهای شل ایجاد می‌کند.

و اگر آمادگی ندارید که ابزارهای حرارتی را بطور کلی از رسم آرایش موهایتان حذف کنید، مطمئن شوید که ازمحصولات نگهداری کننده در مقابل حرارت استفاده می‌کنید.
آنها بین موهای شما و حرارت مضر، یک سد ایجاد می‌کنند.

درمان‌های موضعی قادر اند به مرتب نگه داشتن موها و به علاوه از طرف دیگر حفظ درخشش آنها کمک کنند با اینحال به خاطر داشته باشید که حتی سالم ترین موها نیز باید در هر فصل، کمی‌کوتاه شوند.

جام نیوز

صمیمانه امیدواریم نوشته :نکات طلایی برای برطرف کردن و درمان همیشگی موخوره!” مورد استقبال شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع


برچسب ها : ,
دسته بندی : زیبایی