خبرهای ویژه

» هنر سیر و سفر » هزینه‌های مسافرت به دوبلین یکی از گران ترین شهرهای دنیا

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۲ - ۴:۱۷

هزینه‌های مسافرت به دوبلین یکی از گران ترین شهرهای دنیا

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان هزینه‌های مسافرت به دوبلین یکی از گران ترین شهرهای دنیا که در دسته مطالب مرتبط با دانستنی های مسافرت قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد. هزینه‌های مسافرت به دوبلین هزینه‌های مسافرت به دوبلین […]

هزینه‌های مسافرت به دوبلین یکی از گران ترین شهرهای دنیا

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان هزینه‌های مسافرت به دوبلین یکی از گران ترین شهرهای دنیا که در دسته مطالب مرتبط با دانستنی های مسافرت قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد.

هزینه‌های مسافرت به دوبلین

هزینه‌های مسافرت به دوبلین , دوبلین یکی از گران‌ترین شهرهای دنیا است و مسافرت به آن مطمئنا پرهزینه است. برای آگاهی از هزینه‌های مسافرت به دوبلین با ما باشید.
ایرلند کشور دلچسب پر از تپه‌های گرد سبز رنگ، قلعه‌ها، صخره‌های دلچسب و مردمی محشر دوست‌داشتنی است. شور و نشاط، تفریحات شبانه و جاذبه‌های توریستی دوبلین، پایتخت ایرلند، این شهر را به یکی از مقاصد محشر برای مسافران مبدل کرده است. دوبلین از آن شهرهایی است که در بیشتر مواقع حال خوب و حس خوب دارد. شهری نسبتا کوچک که به راحتی میتوانید از شمال تا جنوبش را پیاده سیر کنید. ولی باید گفت، شهری نسبتا گران است، خصوصا در باب خورد و خوراک. با اینحال از آن‌جا که اکثر مردم تنها چند روزی را برای بازدید از این شهر در نظر می‌گیرند، نباید از لحاظ بودجه با سخت بنیادی روبه‌رو شوید.

متوسط هزینه هر روزه در دوبلین

هزینه‌های مسافرت به دوبلین

هزینه‌هایی که در این مقاله می‌بینید با توجه به یک بازدید معمولی و بدون ولخرجی‌های غیرضروری تخمین زده شده‌اند. از اینرو، مواردی مانند شب‌گذرانی‌های پرهزینه، خرید سوغات و لباس، کمپانی در تورهای زیادی، خریدهای غیر ضروری، غذای لوکس و غیره شامل این هزینه‌ها نمی‌شوند.
هزینه هر روزه مسافرت ارزان برای یک نفر (۳۳ یورو | ۱۵۰,۰۰۰ تومان)

جاذبه‌های گردشگری: ۵ یورو (۲۳,۰۰۰ تومان) (یک جاذبه غیر رایگان + یک جاذبه رایگان)
غذا: ۱۴ یورو (۶۴,۰۰۰ تومان)
حمل و نقل: ۰ یورو (پیاده)
اقامت (هاستل): ۱۴ یورو (۶۴,۰۰۰ تومان)

برای شما هم جالب است؟ :  نکات کاربردی برای صرفه جویی در هزینه مسافرت به بروکسل

هزینه هر روزه مسافرت اقتصادی برای یک نفر (۵۱ یورو | ۲۳۲,۰۰۰ تومان)

جاذبه‌های گردشگری: ۸ یورو (۳۶,۰۰۰ تومان) (یک جاذبه غیر رایگان + یک جاذبه رایگان)
غذا: ۲۲ یورو (۱۰۰,۰۰۰ تومان)
حمل و نقل: ۳ یورو (۱۳,۶۰۰ تومان)
اقامت (هاستل): ۱۸ یورو (۸۲,۰۰۰ تومان)

هزینه‌های بازدید از جاذبه‌ها و موزه‌های دوبلین

هزینه‌های سفر به دوبلین

هزینه‌های مسافرت به دوبلین

دوبلین، اگر چه کوچک است، با اینحال تعداد جاذبه‌هایش آن‌قدر است که برای بازدید از آن‌ها چند روزی را در این شهر بگذرانید. خبر خوب اینکه ورودی بسیاری از جاذبه‌ها خوب است.

گالری ملی ایرلند: رایگان
کیلمینم جیل: ۶ یورو (۲۷,۰۰۰ تومان)
قلعه دوبلین: ۴.۵۰ یورو (۲۰۵,۰۰۰ تومان) (با راهنما)
کلیسا جامع سنت پاتریک: ۶ یورو (۲۷,۰۰۰ تومان)
فروشگاه گینس: ۱۸ یورو (۸۲,۰۰۰ تومان)
لیمو جیمزون: ۱۷ یورو (۷۷,۰۰۰ تومان)
تورهای گشت پیاده: رایگان (با اینحال باید به راهنما انعام بدهید) | تورهای غیر رایگان: ۱۰ تا ۱۳ یورو (۴۶,۰۰۰ تا ۵۹,۰۰۰ تومان)
تور دوچرخه‌سواری: ۲۰ یورو (۹۱,۰۰۰ تومان)

هزینه خورد و خوراک در دوبلین

هزینه‌های سفر به دوبلین

هزینه‌های مسافرت به دوبلین

وقتی حرف از غذا به میان می‌آید، نمی‌شود دوبلین را شهری ارزان دانست. بسیاری از رستوران‌ها و کافه‌های مرکز شهر بسیار گران هستند، از اینرو خوب است برای صرف غذا به رستوران‌های خارج از جاهای توریستی بروید. یادتان نرود، قبل از ورود پیرامون کیفیت غذای رستوران یا کافه مطمئن شوید.

صبحانه اقتصادی: رایگان ـ ۱۲ یورو (۵۵,۰۰۰ تومان)

 

اغلب هتل‌ها و هاستل‌ها یک صبحانه رایگان ساده شامل غلات، نان/کروسانت و ممکن است شیر، قهوه، چای یا آب سرو می‌کنند. نمونه دیگری از گزینه‌های خوبی که با بودجه‌ی شما سازگار باشد، خرید نان صبحانه رولی از یک فروشگاه است. این نان‌ها معمولا با سوسیس، هش براون، تخم مرغ یا گوجه فرنگی پر شده‌اند. یک عدد از این نوع نان بین ۳ تا ۶ یورو هزینه دارد. اگر هوس یک صبحانه کامل ایرلندی کرده‌اید باید بین ۸ تا ۱۲ یورو (۳۶,۰۰۰ تا ۵۵,۰۰۰ تومان) برای آن پول پرداخت کنید.

برای شما هم جالب است؟ :  نکات مهم و کاربردبی برای داشتن رفاه در مسافرت‌های کاری

ناهار اقتصادی: ۴ تا ۹ یورو (۱۸,۰۰۰ تا ۴۱,۰۰۰ تومان)

 

ممکن است یکی از ارزان‌ترین راه‌ها برای صرف ناهار خرید یک قرص نان، کمی میوه و پنیر از سوپرمارکت‌های سطح شهر باشد. این جور سوپرمارکت‌ها اغلب بسته‌های تکمیل ناهار به هزینه ۵ تا ۹ یورو (۲۳,۰۰۰ تا ۴۱,۰۰۰ تومان) ارائه می‌کنند. هزینه یک وعده غذای تکمیل مانند کباب و سیب‌زمینی ۷ یورو (۳۲,۰۰۰ تومان) است.

شام اقتصادی: ۷ تا ۲۰ یورو (۳۲.۰۰۰ تا ۹۱,۰۰۰ تومان)

 

در تمامی دوبلین کافه‌های محشر فراوانی می باشد. شما میتوانید در این کافه‌ها غذای محشر با هزینه خوب حتی در مرکز شهر پیدا کنید. هزینه‌ها بین ۶ تا ۱۰ یورو (۲۷,۰۰۰ تا ۴۵,۰۰۰ تومان) برای یک ساندویچ یا ۱۰ تا ۱۵ یورو ( ۴۵,۰۰۰ تا ۶۹,۰۰۰ تومان) برای یک غذای مفصل‌تر است. به علاوه از طرف دیگر میتوانید در رستوران‌های بخش غیرتوریستی شهر با حدود ۱۵ تا ۲۰ یورو (۶۹,۰۰۰ تا ۹۱,۰۰۰ تومان) شام میل کنید.

هزینه‌های حمل و نقل در دوبلین

هزینه‌های سفر به دوبلین

هزینه‌های مسافرت به دوبلین

شبکه بزرگ اتوبوس‌رانی و چندین خط تراموا (LUAS) در دوبلین اکتیو هستند. کارت Leap را میتوانید هم برای بهره برداری از اتوبوس و هم تراموا استفاده کنید، با اینحال تمام بلیط‌های دیگر باید به روش مجزا تهیه شوند.

اتوبوس دوبلین:

بلیط برای مرکز شهر: ۰.۶۰ یورو (۲,۷۰۰ تومان)
بلیط منطقه ۱-۳: ۱.۵۰ یورو (۶,۸۰۰ تومان)
بلیط ۵ روزه: ۲۹.۵۰ یورو (۱۳۴,۵۰۰ تومان)

لواس (تراموا):

منطقه ۱: ۱.۴۴ یورو (۶,۵۰۰ تومان)
منطقه ۲: ۱.۷۵ یورو (۷,۹۰۰ تومان)
بلیط ۱ روزه: ۶.۸۰ یورو (۳۱,۰۰۰ تومان)
بلیط ۷ روزه: ۲۴ یورو (۱۰۹,۰۰۰ تومان)

برای شما هم جالب است؟ :  بهترین اپ های رزرو بلیط ارزان سفرهوایی

کارت فریدم:

۳ روزه با تعداد مسافرت نامحدود با اتوبوس دوبلین که شامل خط فرودگاه ایرلینک اکسپرس (Airlink Specific) و اتوبوس‌های هاپ‌ آن ـ هاپ آف می‌شود: ۳۰ یورو (۱۳۷,۰۰۰ تومان)

اتوبوس (Airlink Specific / ۷۴۷) از فرودگاه به شهر: ۶ یورو (۲۷,۰۰۰ تومان)

تاکسی از فرودگاه تا شهر: ۲۰ تا ۳۰ یورو (۹۱,۰۰۰ تا ۱۳۷,۰۰۰ تومان)

هزینه‌ اقامت در دوبلین

هاستل: ۱۲ تا ۲۰ یورو (۵۵,۰۰۰ تا ۹۱,۰۰۰ تومان) برای یک تخت در اتاق مشترک.

هزینه‌های سفر به دوبلین

هزینه‌های مسافرت به دوبلین

باید حدود ۱۷ یورو برای یک شب اقامت در یک هاستل معمولی هزینه کنید. بیاد داشته باشید که اغلب هاستل‌ها هزینه خود را آخر هفته‌ها گسترش می‌دهند، بعد از قبل رزرو کنید. نرخ یک اتاق خصوصی برای دو نفر حدودا ۳۵ تا ۸۰ یورو است. برای رزرو هاستل میتوانید از وب‌سایت هاستل ورلد استفاده کنید.

هتل با هزینه خوب: ۷۰ تا ۱۵۰ یورو (۳۱۹,۰۰۰ تا ۶۸۳,۸۰۰ تومان)

همان‌طور که می‌دانید معمولا ارزان‌ترین هتل‌ها تنها از قابلیت ها ابتدایی برخوردارند و کیفیت مطلوبی ندارند. همچنین دور از مرکز شهر هستند و امکان دارد هر روز ضروری باشد فاصله‌ی فراوانی را برای رسیدن به بخش‌های اصلی و توریستی شهر طی کنید. با اینحال کمی که بیشتر هزینه کنید و به ۹۰ یورو برسید هتل‌ها موقعیت خوب‌تری پیدا می‌کنند.

کجارو

 

صمیمانه امیدواریم نوشته :هزینه‌های مسافرت به دوبلین یکی از گران ترین شهرهای دنیا” مورد استقبال شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع


برچسب ها : ,
دسته بندی : هنر سیر و سفر
تبلیغات