خبرهای ویژه

» سینما » “ پرستو صالحی ” رازهای زندگی و عکس ها «پرستو صالحی»

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ - ۱۱:۳۴

“ پرستو صالحی ” رازهای زندگی و عکس ها «پرستو صالحی»

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان “ پرستو صالحی ” رازهای زندگی و عکس ها «پرستو صالحی» که در دسته مطالب مرتبط با سینما قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد. پرستو صالحی پرستو صالحی ، بیوگرافی پرستو صالحی بیوگرافی […]

“ پرستو صالحی ” رازهای زندگی و عکس ها «پرستو صالحی»

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان “ پرستو صالحی ” رازهای زندگی و عکس ها «پرستو صالحی» که در دسته مطالب مرتبط با سینما قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد.

پرستو صالحی

پرستو صالحی ، بیوگرافی پرستو صالحی

بیوگرافی و عکسهای پرستو صالحی و خانواده اش

اسم : پرستو
اسم خانوادگی : صالحی
تاریخ تولد :  ۹ آبان ۱۳۵۶
محل تولد : تهران
پیشه : بازیگر، مدرس گریم
تاهل : مجرد

پرستو صالحی با اسم اصلی الهام صالحی سیاوشانی (متولد ۹ آبان ۱۳۵۶ در تهران) بازیگر ایرانی است. وی دانشجوی رشته نمایش بوده که بعد از مدتی از تحصیل انصراف می دهد.

کودکی پرستو صالحی

زندگی شخصی پرستو صالحی بازیگر ایرانی

پرستو صالحی مادرش خانه‌دار است و پدرش تکنسین مهمات سازی ارتش، که ۹ فروردین ۱۳۸۷ درگذشت. یک برادر به اسم امیرشاهین دارد که مهندس رایانه است. ایشان در حال حاضر با مادر، برادر و همسر برادرش مارال باغ‌شیرین که مهندس الکترونیک است، یک جا زندگی می‌کند. وی سرگرم تدریس خصوصی “خودآرایی بر مبنای گریم ” است.

پرستو صالحی

پرستو صالحی در گذر لحظه

پرستو صالحی بهمراه برادرش، امیر صالحی، با حضور در هجدهمین قسمت از برنامه ماه عسل در رمضان سال ۱۳۹۵ از اعتیاد پدرش به مواد مخدر پرده برداشت و گفت: «دردسرهای زندگی ما، از یک منقل و دوست‌های پدرم شروع شد که انتهاش به اینجا ختم شد. سرطانی بود که در زندگی ما افتاد و خوشبختی خانواده من را گرفت. مادرم نخستین بار که متوجه شد پدرم معتاد است، آن موقع من ۸ سالم بود».

پرستو صالحی

تصویر قدیمی پرستو صالحی همراه با خانواده اش

برادر وی امیر نیز اضافه کرد: «از مرکز توجه پدرم دور شدیم. تنها پدرم با دوستان دور هم بودند و بیشتر در سفر‌ها این کار را انجام می‌دادند و اسمش را می‌گذاشتند تفریح».

پرستو صالحی خطاب به خانواده و مخاطبان این برنامه گفت: «نیومدم که بگم پدرم بد است، آمدم بگم که اعتیاد پدرم را از من گرفت».

پرستو صالحی

پرستو صالحی همراه با مزار پدر مرحومش

اسطوره‌های پرستو صالحی: محمدعلی فردین، ناصر حجازی، داریوش اقبالی، بهرام بیضایی و محمدجواد ادیب و … هستند و عاشق گل نرگس، دریا، ماه، شعر و با این وجود سینما است. فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۷۵ با کار تئاتر شروع نموده و نخستین نقش بلندش را در سریال محاکمه به کارگردانی حسن هدایت ایفا کرده‌است. مُعرِفش به آن کار، استاد گریمش فرهنگ معیری بوده که دوره گریم را هم نزد خود ایشان گذرانده‌است.

پرستو صالحی

تولد ۳۹ سالگی پرستو صالحی همراه با خانواده اش

پرستو صالحی :از پنج سالگی با دیدن فیلم علاقمند به بازیگری شدم و بعد از اون هر فیلمی می دیدم با بچه های فامیل تو خونه بازی می کردیم تا جایی که بعد از دیدن فیلم «عمر مختار» نزدیک بود برادرم را واقعا دار بزنم!

برای شما هم جالب است؟ :  فیلم مالاریا و دریافت سه جایزه مهم در آمریکا

پرستو صالحی

تصویر قدیمی بازیگران ایرانی در فیلم هم‌کلاس

شروع فعالیت هنری

فعالیت هنری پرستو صالحی بازیگر ایرانی

پرستو صالحی فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۷۵ با کار تئاتر شروع نموده و نخستین نقش بلندش را در سریال محاکمه به کارگردانی حسن هدایت ایفا کرده‌است. مُعرِفش به آن کار، استاد گریمش زنده‌یاد فرهنگ معیری بوده که دوره گریم را هم نزد خود ایشان گذرانده‌است . ایشان بعد از بازی در سریال تلویزیونی پایین آسمان شهر به شهرت رسید.

پرستو صالحی

پرستو صالحی

پرستو صالحی در فیلم چشم‌هایش

چشم‌هایش فیلمی به کارگردانی فرامرز قریبیان و نویسندگی مسعود جعفری جوزانی ساختهٔ سال ۱۳۷۸ است. دو زندانی به اسم محمد و منصور بعد از تحمل سال‌ها حبس به خانه برمی گردند با اینحال دختری که منصور قصد ازدواج با ایشان را داشت، ازدواج کرده و محمد هم دختر کوچکش اکنون ۲۰ ساله شده…

پرستو صالحی

فیلم چشم‌هایش

پرستو صالحی در فیلم مسلخ

مسلخ فیلمی به کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی اصغر نصیری کالا سال ۱۳۹۵ است. جریان زوجی جوان به اسم آوا و آرش را روایت می‌کند که قبل از ارتباط زناشویی شرطی برای ازدواج را دختر در نظر می‌گیرد با اینحال براساس اوضاع کاری آرش امکان پایبندی به این شرط نیست.و پای مردی به زندگی این زوج جوان باز می‌شود.

پرستو صالحی

فیلم مسلخ

پرستو صالحی در سریال رسم شیدایی

رسم شیدایی، یک سری تلویزیونی ۴۰ قسمتی به تهیه کنندگی و کارگردانی اکبر خواجوئی و ساخته شده در سال ۱۳۸۳ است. دو دوست صمیمی به نامهای صبور (پری امیرحمزه) و مریم (مریم امیرجلالی) برای سرگرمی به خواستگاری های قلابی می روند…

پرستو صالحی

محمد علی کشاورز در سریال رسم شیدایی

پرستو صالحی در سریال ارث بابام

ارث بابام یک سری تلویزیونی کالا سال ۱۳۸۴ به کارگردانی جواد رضویان، نویسندگی علی مسعودی و تهیه‌کنندگی می‌باشد که از شبکه ۳ پخش شد. پرستو صالحی و فلور نظری در این فیلم هنرنمایی می کنند

جریان خانه‌ای است که چند همسایه سرخوش در ان زندگی می‌کنند و در این خانه عده‌ای که به خاطر ارث پدرشان آمده‌اند ماندگار می‌شوند

پرستو صالحی

سریال ارث بابام

پرستو صالحی در سریال پایین آسمان شهر

پایین آسمان شهر سریالی کمدی است که در سال ۱۳۸۰ خورشیدی از شبکه ۳ سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شد. پرستو صالحی در نقش بهناز پیرپکاجکی، خواهر بهروز در ( مجموعه دوم ) به ایفای نقش پرداخت.

به علاوه از طرف دیگر بخوانید :  «ساره بیات» رازهای زندگی و عکس ها“ ساره بیات ”

در این سریال، در شکل روایتی طنز، زندگی قشرهای مختلف شهر همراه با یکدیگر به تصویر کشیده شده است. تمام جریان در یک ساختمان می‌گذرد که چند همسایه در آن زندگی می‌کنند؛ از نمونه یک دکتر و پسرش، زن و شوهری جوان و پیرزنی تنها.

برای شما هم جالب است؟ :  «شهره سلطانی» رازهای زندگی و عکس ها“ شهره سلطانی ”

پرستو صالحی

سریال پایین آسمان شهر

پرستو صالحی در سریال مجددا زندگی

مجددا زندگی یک سری تلویزیونی کالا سال ۱۳۸۳ به کارگردانی نادر مقدس، نویسندگی رضا مقصودی و تهیه‌کنندگی رضا جودی می‌باشد.

این سری جریان زندگی دو خواهر دوقلو است که در کودکی از هم جدا شده‌اند و یکی در خانواده‌ای مذهبی و دیگری در خانواده‌ای ثروتمند بزرگ شده‌اند. این دو خواهر در سن پیری همدیگر را پیدا می‌کنند، خواهر ثروتمند دامادی دارد که می‌خواهد تمام ثروت مادر زنش را بالا بکشد، با این اوصاف خواهر دو قلویش متوجه می‌شود و…

پرستو صالحی

سریال مجددا زندگی

پرستو صالحی در سریال عشق سال‌های جنگ 

عشق سال‌های جنگ یک سری تلویزیونی کالا سال ۱۳۸۰ به کارگردانی علی بهادر، می‌باشد که از شبکه سه پخش شد. این سری در ۱۳ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای تهیه شد. این فیلم با توجه به رمانی به همین اسم نوشته حسین فتاحی ساخته شده است. پرستو صالحی در نقش نرگس در این سریال بازری کرده است.

پرستو صالحی

سریال عشق سال‌های جنگ

پرستو صالحی در سریال شوخی کردم

شوخی کردم…! سری‌ای ویدئویی به کارگردانی مهران مدیری است .در سری شوخی کردم، کلیپ‌های طنز در محیط‌ها و قالب‌های ویژه ای اجرا می‌شود.

مدیری مدتی بعد از اتمام تصویربرداری سریال ویلای من، پیش تولید سریال شوخی کردم را با حضور بیش از ۶۷ نفر از چهره‌های مطرح طنز ایران در بیست سال قبلی شروع کرد.

پرستو صالحی

سریال شوخی کردم

پرستو صالحی در سریال عینک آفتابی

سری طنز عینک آفتابی به کارگردانی رضا رشید پور می باشد و لاله صبوری. فریبا نادری. پرستو صالحی. احمد پورمخبر. یوسف صیادی و … در این سریال بازی کرده اند.

 

پرستو صالحی

سریال عینک آفتابی

کارهای هنری پرستو صالحی بازیگر ایرانی

فیلم های سینمایی

مسلخ (اصغر نصیری)
همکلاس (سعید خورشیدیان)
انتقاد (مسعود کیمیایی)

تو را علاقه مندم (عبدلله باکیده)
خانه‌ای روی آب (بهمن فرمان آرا)
چشمهایش (فرامرز قریبیان)

پرستو صالحی

پرستو صالحی

سریال های تلویزیونی

عینک آفتابی (رضا رشیدپور)
شوخی کردم (مهران مدیری)
تب (عباس مرادیان)

محاکمه (حسن هدایت)
عشق سالهای جنگ (علی بهادر)
مجددا زندگی (نادر مقدس)

برای شما هم جالب است؟ :  «پانته‌آ بهرام» رازهای زندگی و عکس ها“ پانته‌آ بهرام ”

پایین آسمان شهر (مهران غفوریان)
ارث بابام (جواد رضویان)
رسم شیدایی (اکبر خاجویی)

همسفر (قاسم جعفری)
سری خط (عباس رنجبر)

پرستو صالحی

پرستو صالحی

فیلم های تلویزیونی

جدایی
مقبره نحس (حسین تبریزی)
خانه‌ای در غبار (احمد امینی)
آبی (جسین تبریزی)

قاتلی با بارانی مشکی (علی نیاکان)
دلقک (هوشنگ هدایتی)
برکت (رضا ابوفاضلی)

گزرگاه مرزی (حسین سحرخیز)
برگشت‌ناپذیر (امیراحمد انصاری)
عروس و ملوس (فریدکلهر)

پرستو صالحی

پوری بنایی و پرستو صالحی

ازدواج و همسر پرستو صالحی
هنوز ازدواج نکرده‌ ام به‌ نظرم ازدواج این‌ طور نیست که از قبل تصمیم بگیرم که اکنون می‌ خواهم ازدواج کنم باید فردی سر راه آدم قرار بگیرد که مطابق میل و فرضیه‌ هایش باشد و آن‌ وقت تصمیم بگیری که می‌ خواهی ازدواج کنی، تا این لحظه موردی پیش نیامده که حس و علاقه به ازدواج را در من ایجاد کند .

پرستو صالحی

پرستو صالحی

افشاگری از پشت پرده فساد سینما
پرستو صالحی در یک پست جنجالی در شبکه مجازی اش در باب کم کاری نوشت :

دور از جون تهیه کنندگان و کارگردانان و هنرمندان فرهیخته کشورم که هممون می‌ دونیم چه افرادی هستند و چه افرادی نیستند و تنها ادعا و اداشو دارن، به یک تهیه کننده سر‌شناسی از سر درد دل گفتم : دلم یه کار طولانی می‌ خواد گفت : اونی‌ ام که بهت کار طولانی بده حال طولانی می‌ خواد ….

پرستو صالحی

پرستو صالحی

یکی از خاطرات به خاطر ماندنی صحنه ای فیلم برداریتون رو برایمان تعریف کنید.

پرستو صالحی :در فیلم برداری سری «پایین آسمان شهر» جمشید هاشم پور به همراه خانواده و بی خبر در صحنه فیلم برداری حاضر شدند و این مناعت طبع و بزرگی ایشان در ذهنم ماندگار شده است.

پرستو صالحی

پرستو صالحی

هنرمندان در جشن تولد پرستو صالحی

در جشن تولد ۴۰ سالگی پرستو صالحی ، نیکی مظفری ، مریم امیرجلالی ، کمند امیرسلیمانی , دکتر صابری و برادر پرستو صالحی و جمعی دیگر از هنرمندان کشورمان حضور دارند.

پرستو صالحی

هنرمندان در تولد پرستو صالحی

نقطه عطف کارنامه بازیگریتون را کدام اثر می دانید؟

بعد از این همه حضور در اثرهای سینمایی و تلویزیونی ، هنوز دو سکانسی که در فیلم «چشم هایش» فرامرز قریبیان بازی کردم، برام دلچسب ترین و نقطه عطف کارهایم شمرده می شود.

پرستو صالحی

پرستو صالحی

پرستو صالحی :کودکی همش خاطره خوب است با اینحال بهترین خاطرات کودکی برای محله مادر بزرگ مادریم هست، با دوستانی که هنوز در زندگیم حضور دارند و با دنیا عوضشون نمی کنم .

تو این دنیا چیز دست نیافتنی برایم نیست، تنها آرزوی من مرگم قبل از عزیزانم است. ان شاءالله در بیشتر مواقع سلامت باشید.

گردآوری گروه سینما آن رد

صمیمانه امیدواریم نوشته :“ پرستو صالحی ” رازهای زندگی و عکس ها «پرستو صالحی»” مورد استقبال شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع


برچسب ها : , ,
دسته بندی : سینما