خبرهای ویژه

» اسرار خانه داری » به چه نحو هوای خانه را بدون ابزار بخور مرطوب کنیم؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۰۴ - ۱۷:۲۶

به چه نحو هوای خانه را بدون ابزار بخور مرطوب کنیم؟

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان به چه نحو هوای خانه را بدون ابزار بخور مرطوب کنیم؟ که در دسته مطالب مرتبط با خانه داری قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد. نحوه مرطوب کردن خانه مرطوب کردن خانه , […]

به چه نحو هوای خانه را بدون ابزار بخور مرطوب کنیم؟

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان به چه نحو هوای خانه را بدون ابزار بخور مرطوب کنیم؟ که در دسته مطالب مرتبط با خانه داری قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد.

نحوه مرطوب کردن خانه

مرطوب کردن خانه , خصوصا در هوای آلوده برای اینکه هوای مرطوب خانه شما را از آسیب های بیرونی دور نگه دارد، با بهره برداری از شیوه های ساده این رطوبت را در خانه بوجود بیاورید. حتما با خود می پرسید به چه نحو رطوبت ایجاد کنیم؟ به شما مژده می دهیم الزامی به خرید ابزار های مرطوب کننده و بخور نیست؛ این ۶ شیوه برای گسترش رطوبت خانه را پیش بگیرید:

ابزار بخور

برای شما هم پیش آمده است که در هوای سرد لباس هایتان چسبنده و حاوی الکتریسیته شوند؟ آلرژی و آبریزش بینی تان بیشتر از در بیشتر مواقع می شود؟ این اتفاقات دلیل بر هوای خشک خانه است. به توجه به اینکه ابزار بخور به سادگی نصب می شود و به سرعت رطوبت را به هوا منتقل می کند با این وجود نسبتا هزینه بالایی دارند و با روشن ماندن آن در روز و شب قبض برق هم در آخر ماه شما را شگفت زده خواهد نمود. شیوه های سبز و طبیعت دوستانه ای که استراتژی های کم تلاشی برای مرطوب کردن هوای خانه توصیه می شوند، فرضیه های کم دردسرتری خواهند بود.

ابزار بخور به سرعت رطوبت را به هوا منتقل می کند با این وجود نسبتا هزینه بالایی دارند

برای شما هم جالب است؟ :  آموزش تزیین لیوان ساده + عکس ها

شیوه های مرطوب کردن خانه

از گیاهان آپارتمانی غافل نشوید

تعرق در گیاهان فرآیندی است که طی آن رطوبت از سطح برگ و ساقه گیاهان تبخیر شده
و رطوبت مناسبی را به هوای خانه شما اضافه می کنند.
اگر هوای خانه شما خشک باشد، جذب رطوبت برای گیاهان به نحوی نبرد مبدل می شود.
پس مطمئن باشید که آبیاری گیاهان را به اندازه کافی انجام داده اید.

گلدان گل را در آفتاب قرار دهید

گلدان پر آب که گل شاخه بریده یا شاخه برگی را درون آن قرار داده اید را پشت پنجره آفتابگیر خانه قرار دهید.
نور آفتاب دلیل می شود آب به آهستگی تبخیر شود و این رطوبت به هوای درون خانه وارد شود.

اجاق گاز را بیاد داشته باشید

با بهره برداری از اجاق گاز، مزایای ورود رطوبت به هوای خانه را خیلی زود حس می کنید.
از ابزار چای ساز، کتری برقی و مایکروویو حداقل برای این روزهای سرد و خشک دوردستی کنید
و کاری که با آنها باید انجام دهید را به اجاق گازتان بسپارید.
به هر حال این لوازم خانگی هم نیاز به مرخصی سالانه دارند!

شیوه بخور دادن بدون ابزار بخور

در زمان دوش گرفتن، در حمام را باز بگذارید

به علاوه از طرف دیگر بخوانید :  نکاتی برای خوشبو کردن خانه و وسایل

وقتی که در حال دوش گرفتن در هوای مرطوب و گرم حمام هستید، در را باز بگذارید تا به همین سادگی رطوبت و بخار حمام وارد محیط داخلی خانه شما شود. اگر از وان حمام با آب داغ برای حمام استفاده می کنید، بعد از تمام شدن کارتان آب درون وان را تخلیه نکنید. اجازه دهید تا وقتی که آب سرد می شود، از مزیت بخار آب و تبخیری که انجام می شود برای مرطوب کردن هوای خانه تان استفاده کنید.

برای شما هم جالب است؟ :  آموزش تزیین بادبزن ساده با رنگ+عکس ها

مرطوب کردن خانه بدون ابزار بخور

یک کاسه آب روی وسیله گرمایشی خود قرار دهید

این شیوه را ممکن است بتوان بهترین شیوه برای گسترش رطوبت خانه دانست. بک کاسه فلزی یا سرامیکی را با آب پر کنید و آن را روی بخاری یا رادیاتور خانه خود قرار دهید تا تبخیر شده و هوای خانه را مرطوب کند. با این وجود خوب است برای بخاری برقی یا گازی از نوع فلز برای کاسه استفاده کنید تا دچار آسیب و شکستگی نشود. ممکن است این شیوه برای شما هم آشنا به نظر برسد؛ وقتی که در خانه های قدیم مادربزرگ ها در بیشتر مواقع یک کاسه روحی پر آب روی بخاری گازی های گوشه خانه وجود داشت و نمی دانستید دلیل آن چیست.

رخت پهن کن را به درون خانه بیاورید

حتما شما هم برای خشک شدن لباس های شسته شده از بند یا رخت پهن کن استفاده می کنید. اگر عادت دارید لباس ها را درون تراس و بالکن یا حیاط خانه تان پهن کنید، در هوای سرد خوب است آنها را به محیط درون خانه بیاورید و اجازه دهید درون خانه و با دمای محیط خشک شوند. با این کار طی روند خشک شدن و تبخیر نم لباس ها، رطوبت وارد هوای خانه می شود.

چیدانه

صمیمانه امیدواریم نوشته :به چه نحو هوای خانه را بدون ابزار بخور مرطوب کنیم؟” مورد استقبال شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع


برچسب ها : ,
دسته بندی : اسرار خانه داری
تبلیغات