خبرهای ویژه

» رابطه و ازدواج » کدام دسته از مردان به همسران خود خیانت می کنند!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۱ - ۱۴:۰۳

کدام دسته از مردان به همسران خود خیانت می کنند!

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان کدام دسته از مردان به همسران خود خیانت می کنند! که در دسته مطالب مرتبط با زناشویی قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد. خیانت مرد به همسر خیانت مرد به همسر , مردان […]

کدام دسته از مردان به همسران خود خیانت می کنند!

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان کدام دسته از مردان به همسران خود خیانت می کنند! که در دسته مطالب مرتبط با زناشویی قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد.

خیانت مرد به همسر

خیانت مرد به همسر , مردان خیانتکار تعدادشان از زنان خیانتکار بیشتر است. در این مقاله به شما می گوییم که کدام دسته از مردان بیشتر به همسرشان خیانت می کنند.

چه مردانی بیشتر خیانت می کنند

تعداد مردان خیانتکار به‌ مراتب از زنان خیانتکار بیشتر است. این قبیل مردم دلایل متعددی برای توجیه اقدام غیر‌اخلاقی خود ذکر می‌کنند. عده‌ای بیماری و ناتوانی جسمی یا روحی همسرشان را بهانه می‌کنند و عده‌ای دیگر انسان‌های خودشیفته و مغروری هستند که گمان می نمایند همسرشان به خیانت آنها پی نخواهد برد. پِپِر شوارتز، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه واشنگتن اعتقاد دارد به تعداد آدم‌های خیانتکار روی زمین دلایل متنوع برای خیانت می باشد.

خیانت مرد به همسر در زندگی زناشویی
مردان وابسته به همسر بیشتر خیانت می‌کنند

صاحبنظران اعتقاد دارند افرادی که به لحاظ اقتصادی به همسران شان وابسته‌اند، بیشتر در هشدار اقدام به خیانت قرار دارند. آمارها نشان می‌دهد با اینحال اگر سطح سود یک مرد از همسرش پایین‌تر باشد، احتمال ارتکاب خیانت از جانب ایشان به‌ مراتب بیشتر از تصویر این حالت است.
ممکن است دلیل این باشد که جامعه به مردان می‌آموزد مرد باید نان آور خانه باشد.

کریستین مانش، استادیار جامعه‌ شناسی دانشگاه کانکتیکات شرح می‌دهد مردان کم سود وقتی می‌بینند چرخ زندگی به دست همسرشان می‌چرخد احساس بی‌کفایتی می‌کنند. این مردان وقتی احساس می‌کنند نقش مردانه آنها با تهدید مواجه شده در تلاش اند به نحوی مردانگی خود را ثابت کنند.

برای شما هم جالب است؟ :  درمان لکه بینی دوران بارداری به چه نحو است؟!

آنها پریشان گونه به‌دنبال راهی میگردند تا به همسرشان گوشزد کنند اقتدار مردانه آنها بازهم پابرجاست،
حتی اگر خودشان در اوضاع حال حاضر نان‌آور خانه نباشند.

از طرف دیگر، حتی اگر مرد به لحاظ اقتصادی خودکفا بوده و به همسرش وابسته نباشند،
باز هم احتمال بروز این رفتار نابهنجار از جانب آنها بالاتر از زنان گزارش شده، از آنجاییکه مهلت خیانت برای آنها ممکن‌تر است. زنان نان آور بعد از اتمام کار باید به انجام امور منزل برسند یا از فرزندانشان مراقبت کنند و عملا دیگر فرصتی باقی نمی‌ماند که به رابطه‌ای تازه فکر کنند.

۲ دسته اصلی خیانتکاران

دانش پژوهان توانسته‌اند مردان و زنان خیانتکار را به دو دسته تقسیم کنند؛

– دسته اول شامل افرادی می‌شود که از زندگی زناشویی خود خسته شده‌اند و رابطه حال حاضر دیگر برای آنها جذابیتی ندارد

اینها اغلب کسانی هستند که مدت طولانی در یک رابطه بوده‌اند و اکنون به‌دنبال یک نشاط تازه میگردند.
دسته اول به معنای حقیقی خواهان شروع یک رابطه تازه نیستند و تنها علاقه دارند
از آشنایی با آدم‌های تازه و شروع رابطه با آنها سرگرم شوند.

در نشست سالانه سال قبلی انجمن جامعه‌شناسی آمریکا عنوان شد زنان متأهلی که به شوهرشان خیانت می‌کنند عمیقا به‌دنبال یک زندگی به تعبیر خودشانعاشقانه‌تر می‌گردند. گفته می‌شود این زن‌ها با این که از شوهرشان راضی هستند و حرفی از طلاق نمی‌زنند، با اینحال یک رابطه تازه را خارج از ازدواج شروع می‌کنند.

– دسته دوم شامل افرادی می‌شود که از رابطه زناشویی حال حاضر خود احساس رضایت نمی‌کنند

اینها اغلب کسانی هستند که به دلایل مختلف ـ ممکن است وجود فرزند یا منافع مالی ـ قصد جدایی ندارند،
با اینحال شدیدا در جستجوی چیزی می‌گردند که احساسات‌شان را با آن ارضا کنند و متأسفانه در بسیاری موارد، تنها چیزی که به نظرشان می‌رسد وارد شدن به یک رابطه غیراخلاقی است. با این اوصاف هستند عده‌ای که به قصد انتقامجویی اقدام به این کار می‌کنند.
با وجود این بررسی ها واپسین حاکی از آن است که انتقام‌جویی دلیل اصلی این رفتار نابهنجار نیست.

برای شما هم جالب است؟ :  ازدواج زن مطلقه با مرد مجرد به رعایت چه نکاتی احتیاج دارد؟!

در انتهای صاحبنظران یادآور می‌شوند اطلاع از خیانت همسر مسأله‌ای ناگوار است و فرد خیانتکار باید در انتظار واکنش شدید اخلاقی و قانونی باشد. التیام این زخم مدت‌ها زمان می برد، با اینحال با اینحال اگر بنیاد خانواده از استحکام کافی دارا باشد، امید است مرد یا زن خیانت دیده همسر خیانتکار را ببخشد و این بحران با وجود این سخت از سر گذرانده شود.

در این موارد مراجعه به مشاور خانواده نیز پیش نهاد می‌شود.

سلامت نیوز

صمیمانه امیدواریم نوشته :کدام دسته از مردان به همسران خود خیانت می کنند!” مورد استقبال شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع


برچسب ها : ,
دسته بندی : رابطه و ازدواج
تبلیغات