خبرهای ویژه

» اسرار خانه داری » آموزش تولید شمع اکلیلی با بهره برداری از لیوان+عکس ها

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۶ - ۱۷:۴۳

آموزش تولید شمع اکلیلی با بهره برداری از لیوان+عکس ها

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان آموزش تولید شمع اکلیلی با بهره برداری از لیوان+عکس ها که در دسته مطالب مرتبط با خانه داری قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد. نحوه تولید شمع اکلیلی تولید شمع اکلیلی , قبل […]

آموزش تولید شمع اکلیلی با بهره برداری از لیوان+عکس ها

برای شما علاقه مندان سایت “آن رد” نوشته ای داریم با عنوان آموزش تولید شمع اکلیلی با بهره برداری از لیوان+عکس ها که در دسته مطالب مرتبط با خانه داری قرار میگیرد و پیشتر به آن میپردازیم. با امید به اینکه مورد استقبال شما قرار گیرد.

نحوه تولید شمع اکلیلی

تولید شمع اکلیلی , قبل از ظهور برق، شمع و چراغ‌های نفتی برای روشنایی استفاده می‌شدند. با اینحال امروزه از شمع برای روشنایی اضطراری در زمان قطع برق یا برای ایجاد یک محیط رمانتیک و در مراسم مذهبی نیز استفاده می‌شود (تحت نام مثال در سنت های ازدواج ایرانی آینه و شمعدان یک عضو جدا نشدنی سفره عقد و مراسم‌های پس از آن بوده و بعدتر در خانه ای که آن دو با هم در آن زندگی می‌کنند، تحت نام نشانه ای از عهدی که با هم بسته‌اند و معمولاً در جایی از دکوراسیون خانه که جلب توجه کند، تا لحظه تداوم عهدشان، با توجّهی ویژه نگهداری می‌شود) (کارکرد نوستالژیک شمع)

شمع معطر در عطردرمانی مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

شمع مومی را برای نخستین بار فنیقی‌ها ساختند. در قرن هجدهم شمع از روغن بالن ساخته می‌شد و چون روشنایی این شمع که مشهور به شمع کافوری بود خوب و ثابت بود، بعداً تحت نام واحد روشنایی انتخاب گردید. در سال ۱۸۲۳ شمع‌های گچی و پارافینی نیز به مارکت آمدند تولیدکنندگان این دو شمع دو مخترع فرانسوی به اسم سیمونن (Simonin) و مانژو (Manjot) بودند.

شمع در ادیان مختلف

در مسیحیت، از شمع معمول هم برای عبادت و هم برای دکوراسیون و تزئین استفاده می‌شود.
در یهودیت، جمعه‌شب‌ها یک جفت شمع، قبل از اجرا جشن شبات روشن می‌شوند.
حدوداً در همه خانه‌های هندو، لامپ‌ها هر روزه و گاهی قبل از یک محراب روشن هستند.

برای شما هم جالب است؟ :  نحوه جمع کردن چادر مسافرتی

 

نحوه تولید شمع اکلیلی با استفاده ازجاشمعی قدیمی

 

در عده ای از خانه‌ها لامپ‌ها یا شمع‌ها در لحظه طلوع و در عده ای خانه‌های دیگر، دو بار در روز (لحظه طلوع و غروب) روشن می‌شوند.
شمع‌ها بخش سنتی تشریفات بوداگرایی هستند

آموزش تصویری تولید شمع اکلیلی با بهره برداری از لیوان و یا جا شمعی قدیمی

آموزش مرحله ای تولید شمع اکلیلی

ساخت شمع اکلیلی

طرز درست کردن شمع اکلیلی

ساخت شمع اکلیلی

تولید شمع های دلچسب اکلیلی

ساخت شمع اکلیلی

طرز درست کردن شمع تزیینی

ساخت شمع اکلیلی

آموزش تصویری تولید شمع اکلیلی

چیدانه

صمیمانه امیدواریم نوشته :آموزش تولید شمع اکلیلی با بهره برداری از لیوان+عکس ها” مورد استقبال شما علاقه مندان قرار گرفته است.

منبع


برچسب ها : ,
دسته بندی : اسرار خانه داری