خبرهای ویژه

» حوادث » تازه ترین خبرها از نفتکش ایرانی: جعبه سیاه و جسد دو نفر دیگر پیدا شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۱:۰۳

 کد خبر: 43868

تازه ترین خبرها از نفتکش ایرانی: جعبه سیاه و جسد دو نفر دیگر پیدا شد

نفتکش سانچی حامل ۱۳۶ هزار تن میعانات گازی صادراتی ایران به کره جنوبی عصر شانزدهم دیماه و پس از تصادم یک کشتی باری با آن، طعمه حریق شد و عملیات برای اطفای حریق و تعیین سرنوشت ۳۲ خدمه این کشتی همچنان تداوم دارد.

تازه ترین خبرها از نفتکش ایرانی: جعبه سیاه  و جسد دو نفر دیگر پیدا شد

اگر از خوانندگان همیشگی آن رد باشید میدانید که معمولا مطالب متنوعی در زمینه حوادث برای شما فراهم میکنیم. اینبار نیز مطلبی با عنوان تازه ترین خبرها از نفتکش ایرانی: جعبه سیاه و جسد دو نفر دیگر پیدا شد برای شما گردآوری کردیم که امیدواریم مورد استفاده شما قرار بگیره.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به نمایندگی از مدیرکل‌جمهور برای پیگیری امدادرسانی به شانگهای چین مسافرت کرده است، با مدیران چینی برای تسریع امدادرسانی و اطفای حریق نفت‌کش سانچی دیدار و رایزنی کرد.
 

علی ربیعی به محض ورود به شانگهای به نشست کمیته ویژه اتاق بحران رفت. در این نشست فرماندهان عملیات نجات و امداد چین، سفیر ایران در چین، سرکنسول ایران در شانگهای ، نایب مدیرعامل کمیسیون امنیت ملی مجلس، رئیس کمپانی نفتکش و مدیرعامل سازمان بنادر کشور حضور داشتند.

ربیعی سپس به اتاق مانیتورینگ ساختمان بحران رفت و مستقیما از تازه ترین تغییرات مرتبط با عملیات نجات و امداد نفتکش مطلع شد. فرمانده چینی  عملیات نجات و امداد و نماینده نیروی دریایی چین خبری از تازه ترین تغییرات مرتبط را عرضه دادند.

پیکر دو خدمه بهمراه جعبه سیاه از جانب چینی‌ها از کشتی خارج شد

وزیر کار و تعاون و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران گفت: بنده به اینجا آمدم که با سرعت بیشتری کارها را دنبال کنم و از نزدیک بر مسئله نظارت داشته و پیگیری کنم.وی اضافه کرد: اکنون تحول رخ داده و کارها با سرعت بیشتری دنبال می‌شود.

ربیعی با اشاره به اینکه امروز سفیر ایران و فرمانده کل دریانوردی تفاهمنامه مشارکت برای رفتن به کشتی سانچی امضا کرده‌اند، تصریح کرد: چینی‌ها چند ساعت قبل به کشتی رفتند و پیکر دو تن از خدمه را در نزدیک موتورخانه یافته و آنها را به کشتی چینی منتقل کردند.

وی اضافه کرد: برنامه ریزی شده است نیروهای ایرانی هم با چینی‌ها به سوی کشتی اعزام شوند و من گمان می نمایم که به عرشه برسند.وزیر کار خاطرنشان کرد: باید حرارت کنترل شود تا به نتیجه نهایی برسیم.

برای شما هم جالب است؟ :  سارا دوست دوران مجردی ام بعد از ازدواج هم علاقه داشت با ایشان باشم

درخواست فوری کرده‌ایم که معلومات جعبه سیاه در دست ما نیز قرار گیرد

وی با مطرح اینکه جعبه سیاه کشتی پیدا شده است، اظهار داشت: ما درخواست فوری کرده‌ایم که معلومات جعبه سیاه در دست ما نیز قرار گیرد تا کمیته مشترک آن را بررسی کند.

ربیعی به علاوه از طرف دیگر گفت:‌ ما در خواست کرده‌ایم که با خدمه و کاپیتان کشتی چینی تصادف کرده هم جلسه داشته باشیم تا از همین اکنون ابعاد موضوع روشن شود.

نگران تعطیلی کار اطفای حریق در شبها بودیم

وی یادآور شد: بنده تصور می‌کنم به نتیجه نهایی نزدیک می‌شویم و تا چندین ساعت دیگر کار نهایی شده و  اوضاع برای رفتن به نفتکش ممکن می‌شود.

وی اضافه کرد: آنچه ما را نگران کرد تعطیلی کار اطفای حریق در شبها بود ما با کوچکترین احتمال زنده ماندن دریانوردان وظیفه می دانستیم تمام تلاش خود را بکار گیریم.

بدون هماهنگی با دولت چین به شانگهای آمده‌ام

ربیعی با بیان اینکه به دلیل ضرورت مسئله بدون هماهنگی با دولت چین به شانگهای آمدم، تصریح کرد: سختی کار را درک می کنم و می دانم زحمت کشیدند با اینحال انتظار مردم ایران این بود که هرچه در توان بود برای این کشتی بکار گرفته شود.

برای خرید فوم جهت اطفای حریق هیچ سخت نداریم

وی با بیان اینکه برای خرید فوم جهت اطفای حریق هیچ سخت نداریم و از هر سازمان و کمپانی که دارد درخواست خرید می‌کنیم، اظهار داشت: امیدوارم تیم نجات ایرانی صبح فردا روی کشتی باشند و هر نتیجه‌ای برای روشن شدن مسئله برای ما مهم است.

غرق شدن کشتی مصادف با از بین رفتن امید مطلق است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: از بین رفتن و غرق شدن کشتی مصادف با از بین رفتن امید مطلق است بنابرابن خواسته ما جدیت در اجرای عملیات امداد و نجات است.

برای شما هم جالب است؟ :  لذت شیطانی پسر 18 ساله زمان حلق آویزی دختر 16 ساله +تصویر

وی تاکید کرد: خاطره ملت ایران درمقایسه با این مسئله تاریخی خواهد بود و در اذهان ملت ایران خواهد ماند لذا ما می‌خواهیم به هر میزان از دستمان بر می‌آید را انجام دهیم.

مجلس و دولت با جدیت کارها را دنبال می‌کنند

ربیعی تصریح کرد: همکاران ما از مجلس و دولت همراه با مردم نگران این مسئله هستند و با جدیت آن را دنبال می‌کنند.

مدیرکل کمیته ویژه رسیدگی به موقعیت نفتکش حادثه دیده ایرانی سانچی با بیان اینکه من احساسات خودم و انتظاری که مردم دارند را یادآور می‌شوم ، گفت: به دلیل ضرورت مسئله بدون هماهنگی با دولت چین به شانگهای آمدم.
 

خواهان گفتگو با خدمه کشتی کریستال هستیم

وی اظهار داشت: ما خواهان آن هستیم که همکاران من از کشتی کریستال بازدید و با خدمه آن گفتگو کنند تا با گفتگو با آنها اطمینان بخشی به مردم بدهیم.

ربیعی اظهار داشت: هدف ما از این کار این نیست که دنبال مقصر باشیم حتی هدف این است که مسئله روشن شود.

انتقال پیکر دو تن از خدمه نفتکش سانچی

فیلم پایین مرتبط به انتقال پیکر دو تن از خدمه نفتکش سانچی است که صبح امروز به وسیله نیروهای چینی نزدیک موتورخانه پیدا شده است.

بر اساس تازه ترین اخبار انتشار یافته، چینی‌ها بعد از کشف جعبه سیاسی کشتی، عرشه نفتکش سانچی را ترک کرده‌اند.

علی ربیعی با حضور در اسکله «یانگ شن» شانگهای وارد کشتی سازمان ایمنی دریایی چین که گروه نجات و امداد ایرانی را به محل حادثه اعزام می‌کند، شد و با تیم گروه امداد و نجات دقایقی قبل از عزیمت به محل حادثه دیدار و گفت‌وگو کرد.

گروه امداد ایران تا ۱۵ ساعت آتی به سانچی نزدیک می‌شوند

علی ربیعی در بدرقه گروه امداد و نجات ایران به کشتی آسیب‌دیده مطرح کرد که گروه امداد ایران تا ۱۵ ساعت آتی به سانچی نزدیک می‌شوند.

برای شما هم جالب است؟ :  تراژدی وحشتناک قتل زن جوان اراکی و خودکشی یک مرد!

وی اضافه کرد: ما با گروه امداد و نجات صحبت کرده‌ایم خبر خوب اینکه آنها با قدرت تمام و پر از روحیه، تجربه، دانش کار و ریسک‌پذیری بالا هستند، امیدواریم که وارد کشتی شده و ما را از نتیجه مطلع کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: با چینی‌ها هم هماهنگی ضروری صورت گرفته امیدوارم که چینی‌ها هم تمام تلاش خود را بکنند که حریق کشتی کنترل شده باشد تا گروه امداد به کار خود ادامه دهند و  موقعیت ثابتی که در چند ساعت قبلی داشتیم، ادامه بیابد.

 وی یادآور شد: ما باید به طرز مداوم با چینی‌ها مذاکره داشته باشیم که موقعیت کشتی را با ثبات نگه دارند تا گروه امداد قادر به انجام کار باشند.

بدرقه گروه امداد و نجات ایرانی از جانب وزیر کار

 نفتکش ایرانی حامل ۱۳۶ هزار تن میعانات گازی صادراتی ایران به کره جنوبی عصر شانزدهم دی ماه بعد از برخورد یک کشتی باری با آن، طعمه حریق شد.

کشتی فله بر هنگ کنگی به اسم «کریستال» با مالکیت یک کمپانی لجستیکی در استان «جه جیانگ» چین حاوی ۶۴ هزار تن غله بود که از آمریکا به مقصد استان «گوانگ دونگ» در جنوب چین می رفت و در بین راه به کشتی نفتکش «سانچی» با مالکیت کمپانی «برایت» از جمهوری اسلامی ایران برخورد کرد.
 

با عرضه نظر خود پیرامون خبر فوق با «» همراه شوید.

منبع: ایلنا

نظرات خوب شما درباره مطلب تازه ترین خبرها از نفتکش ایرانی: جعبه سیاه و جسد دو نفر دیگر پیدا شد میتونه مورد علاقه دوستان دیگه شما در این سایت قرار بگیره. پس لطفا مارو از این نظرات بی نصیب نذارید.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : حوادث