خبرهای ویژه

» زنان » تنگ کردن واژن: آیا می توانم واژنم را تنگ تر کنم؟چند پرسش جنسی زنانه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۱:۲۵

 کد خبر: 43935

تنگ کردن واژن: آیا می توانم واژنم را تنگ تر کنم؟چند پرسش جنسی زنانه

 مشکلات جنسی باعث بروز برخی اختلافات می شوند که بر طرف کردن آنها به دوام ازدواج و بهبود روابط کمک می کند. در ین مقاله به چند سوال جنسی مهم پاسخ داده می شود.

تنگ کردن واژن: آیا می توانم واژنم را تنگ تر کنم؟چند پرسش جنسی زنانه

در این پست از آن رد مطلبی در مورد تنگ کردن واژن: آیا می توانم واژنم را تنگ تر کنم؟چند پرسش جنسی زنانه ارائه شده است ، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر در این موضوع به دسته بندی زنان آن رد مراجعه کنید .

 مشکلات جنسی دلیل بروز عده ای اختلافات می شوند که بر طرف کردن آنها به تداوم ازدواج و افزایش روابط کمک می کند. در ین مقاله به چند پرسش جنسی مهم جواب داده می شود.

 عده ای سوالات جنسی مهم و جواب صاحبنظران

۱. چرا نمی توانم در طول رابطه جنسی ارگاسم شوم؟

حقیقت این است که این سخت به کلیتوریس clitoris شما بر می گردد. به گفته دکتر روان شناس، لاری مینتزLaurie Mintz،  تنها حدود ۳۰ درصد زنان بدون تحریک کلیتورال ارگاسم می شوند. از اینرو اگر رابطه جنسی شما بدون دخالت مستقیم کلیتوریس انجام می شود – چه به روش دستی و یا چه به دلیل پوزیشن جنسی که کلیتوریس را درگیر کند ( وضعیتی که زن در بالا قرار می گیرد، اغلب این سخت را حل می کند ) احتمال به ارگاسم نرسیدنتان می باشد. مینتز توصیه می کند که انتظارات خود را تعدیل کنید. ” به ارگاسم به عنون پدیده ای قبل یا بعد از دخول فکر کنید”یا کمی مطالعه شبانه را به شوهرتان پیش نهاد کنید تا با اندام و نیازهای زنان بیشتر آشنا شوند.

بسیاری از مردان بطور کلی با کلیتوریس بیگانه هستند. بهترین نکته ای که درباره این مثال بیان می کند: در تحریک کلیتوریس زبان شما قوی تر از شمشیر است. غدد کلیتوریس حدود ۲ سانتی متر بالاتر از ورودی واژن قرار گرفته اند از اینرو حین رابطه جنسی این نقطه کمتر لمس می شود بدین جهت است که بسیاری از زنان حین دخول ارگاسم نمی شوند. قصد دارید همسرتان به ارگاسم برسد؟ با زبانتان کلیتوریسش را تحریک کنید.”

اگر قصد دارید بیشتر بدانید : ۵ اشـتـبـاه جـنـسـی مـردان

اگر قصد دارید بیشتر بدانید : چیزی به اسم ارگاسم واژینال برای زن ها نیست!

۲. آیا می توانم واژنم را تنگ تر کنم؟

بله! شیوه ویژه ای برای تنگ کردن واژن می باشد. به گفته دکتر لوان بریزندین Louann Brizendine، شیوه های فیزیو تراپی برای واژن وجوددارد که تفاوتی با ورزش های عضلات شکم یا عضلات دوسر* biceps ندارد. شما برای سفت شدن این بخش ها روی عضلاتتان کار می کنید، برای سفت کردن عضلات واژن هم باید روی عضلات کف لگن  pelvic ground از نمونه واژن کار شود.  دکتر بریزندین بیان میکند: “کلینیک های ویژه ای برای رسیدن به این هدف می باشد که به اسم بازسازی عضلات پرینال* perineale  شناخته می شوند. و روی سفت کردن عضلات و کانال واژن که در اثر گسترش سن یا زایمان از هم باز شده اند یا حساسیت کمتری نشان می دهند کار می کنند. با گسترش سن، واژن و عضلات کف لگن شل می شوند و حدود ۷۸ درصد زنان با کاهش حساسیت روبرو می شوند.

* عضلات دوسر biceps: ماهیچه دوسر بازویی یا biceps، ماهیچه‌ای است دراز در جلوی استخوان بازو، که به سادگی قابل لمس بوده و به روش یک برجستگی بیضی شکل مشاهده می‌گردد. این ماهیچه در حرکات مفصل شانه و آرنج نقش دارد.

* عضلات پرینال perineale : عضلات پرینال در خانم ها به عضلات بین فرج و مقعد و در مردها به عضلات بین کیسه بیضه و مقعد گفته می شود.

قادر اید مبدل به مربی شخصی خودتان در این عرصه شوید. ابتدا عضلات مورد نظر (عضلات کف لگن) را با نگه داشتن ادرار یا قرار دادن یک یا دو انگشت در واژن و فشار آوردن به آن ها پیدا می کنید. این عضلات همان عضلاتی هستند که حین انجام ورزش های کف لگن یا کگل kegel درگیر می شوند.هر روزه ۵-۱۰ بار کگل انجام دهید و عضلات را به مدت ۲-Four ثانیه منقبض نگه داشته و سپس شل کنید. کم کم با قوی تر شدن و سفت تر شدن عضلات و تنگ تر شدن واژن تعداد و مدت لحظه هر تمرین را گسترش دهید.

برای شما هم جالب است؟ :  چند روغن گیاهی و موثر برای تقویت ابرو و مژه‎

اگر قصد دارید بیشتر بدانید : آیا ورزش کگل دلیل تنگ شدن واژن می شود؟

اگر قصد دارید بیشتر بدانید : ورزش کگل | آموزش ورزش کگل برای تقویت ماهیچه های لگنی

 three. از هر راهی که بهره می برم باز هم واژنم خشک است، چه کنم؟

بستگی دارد. اگر در دوران قبل از قاعدگی هستید که استروژن مقصر است. برای رفع خشکی واژن نیاز به مقدار کافی از این هورمون دارید با این وجود در لحظه قبل از قاعدگی سطح طبیعی این هورمون کاهش پیدا می کند. اگر هنوز به دوره گر گرفتگی (دوره یائسگی) نرسیده اید نگاهی به داروهایتان بیندازید. آنتی هیستامین ها می توانند غیر از بینی، واژن شما را هم خشک کنند. مواد شیمیایی استفاده شده در استخرها و جکوزی ها، کافئین و حتی استرس می تواند دلیل خشکی واژن شود. به توصیه مینتز خوب است از مقداری لوبریکانت یا روان کننده  استفاده کنید. بهره برداری از روان کننده فارغ از همه چیز دلیل می شود احساس بهتری حین رابطه داشته باشید که منجر به افزایش ترشح روان کننده طبیعی بدن می شود. خوب است از لوبریکانت هایی که بر پایه آب هستند یا انواع گلیسرینه استفاده کنید.

Four. نقطه  G کجاست و چه اثری در رضایت جنسی دارد؟

با توجه به خبری در سال ۲۰۱۲ در مجله پزشکی جنسی Journal of Sexual Medication ، دکتر آدام استرزنسکی Adam Ostrzenski، کارشناس زنان و زایمان در فلوریدا، ادعا کرد که با تشریح بدن یک زن ۸۵ ساله فوت شده محل نقطه G را واضح کرده است. در کمال تاسف پیدا کردن این نقطه کار راحتی نیست چون یک اندام شمرده نمی شود، یک ناحیه آناتومیک است که مکان مشخصی نداشته و نه فقط از یک زن تا زنی دیگر دارای اختلاف است، حتی در عده ای از زنان بزرگتر است.”

اگر قصد دارید خودتان این نقطه را پیدا کنید باید بدانید که معاینه شخصی به وسیله خودتان کار دقیق و مطمئنی نیست. همان شکلی که که یک آلت تناسلی مردانه در حالت نعوظ و حالت تحریک نشده اختلاف فراوانی با هم دارند، کانال واژن هم اندامی است که زمان تحریک شدید تغییر فراوانی می کند. خوب است پوزیشن های مختلف را امتحان کنید تا وضعیتی را پیدا کنید که همزمان کلیتوریس و نقطه G که حساس ترین نقطه در کانال واژن است را تحریک می کند. ( تحت نام مثال قرار گرفتن زن روی مرد ) تحت این شرایط کلیتوریس به استخوان شرمگاهی یا آلت مرد کشیده می شود و شیوه موثری است.

برای شما هم جالب است؟ :  میکرونیدلینگ چیست و چه کاری برای پوست انجام می دهد؟

۵. من و شوهرم ممکن است سالی یکدفعه رابطه جنسی داشته باشیم. من مشکلی با این موضوع ندارم. ازدواج بدون داشتن رابطه جنسی چقدر شایع است؟

پنج تا ۲۰% زوج ها در سال ۱۰ بار یا کمتر رابطه جنسی دارند که روان شناسان به این اوضاع ازدواج بدون رابطه جنسی s-e-xless marriage می گویند. از اینرو این مساله شایع تر از چیزی است که فکرش را می کنید. با اینحال آیا این حالت فرضیه آل است؟

مینتز Mintz نویسنده کتاب A Drained Girl’s Information to Passionate Intercourse بیان میکند “ازدواج بدون رابطه جنسی به دو بخش تقسیم می شود. یک دسته زوج هایی هستند که هر دو نفر اهمیتی به نداشتن رابطه جنسی نمی دهند و دسته دوم که شایع تر است یکی از زوجین نگران این مساله است و دیگری اهمیتی به آن نمی دهد.”

اگر جزو گروهی هستید که از این بابت نگرانی دارند، کاری که قصد دارید را انجام دهید. ایشان شرح می دهد”به هر میزان بیشتر رابطه جنسی داشته باشید، علاقه شما به آن بیشتر خواهد شد، برای افراد زیادی از مراجعین من ین کار ساده ای است. وقتی که جوان تر هستید یا رابطه تان تازه است، قبل از رابطه جنسی میل فراوانی به سراغتان می آید. با بالا رفتن سن یا طولانی تر شدن با هم بودنتان باید رابطه جنسی را شروع کنید تا میل جنسی تان بیدار شود. به هر میزان در رابطه جلوتر بروید تمایلتان بالاتر خواهد رفت و یقینا تداوم ازدواجتان هم بیشتر خواهد شد.

۶. به چه نحو به شوهرم بگویم در رابطه جنسی سخت دارد؟

خیلی مراقب باشید. به گفته امبر مدیسون Amber Madison، درمانگری در نیویورک، “بسیاری از مردان پیرامون عملکرد جنسی خود احساس نا امنی می کنندبنابراین قبل از اشاره به این گزینه اطمینان خاطر ایشان را تقویت کنید و به ایشان اطمینان دهید که در هر شرایطی برای شما علاقه مندان قابل احترام است و از بودن با ایشان لذت می برید، نه تنها به خاطر دخول حین رابطه جنسی.”

بعد از آن قدم بعدی به سخت موجود بستگی دارد. اگر سخت اختلال نعوظ است الزامی به گفتن ندارد چون خود شوهرتان از آن آگاه است. چیزی که ایشان نیاز دارد درک و همراهی شماست. به گفته کرنر Kerner ، ” بسیاری از مشکلات اختلال نعوظ ذهنی هستند، یکدفعه اختلال نعوظ دلیل می شود که شوهرتان از مجددا اتفاق افتادن آن بترسد و این سخت تشدید شود.”

اگر سخت انزال زودرس است برای حل آن به توصیه کرنر: “از توانایی نعوظ سریع و قوی ایشان تعریف کنید و از فرضیه ارگاسم چند گانه در مردان سود ببرید.ارگاسم چند گانه از تکنیک توقف و شروع سود می گیرد. با تقویت عضلات کف لگن در لحظه اوج انزال کنترل شده و متوقف می شود. مردان هم مانند زنان می توانند با ورزش های کگل یا انقباض عضلات پوبوکوکسیژیوس* pubococcygeus این کار را انجام دهند. برای پیدا کردن این عضلات مردان باید ادرار خود را متوقف کنند. شوهرتان را ترغیب کنید هر روزه چندین بار به مدت ۱۰ ثانیه این عضلات را منقبض کند تا بتواند حین رابطه جنسی از این شیوه برای جلوگیری از انزال بهره ببرد.

* پوبوکوکسیژیوس pubococcygeus :عضله pubococcygeus در مردان و زنان می باشد، کف حفره لگن را تشکیل می دهد و مانند یک کلوچه از استخوان شکم به پایین ستون فقرات گسترش می یابد.

اگر قصد دارید بیشتر بدانید : تقویت نعوظ با ۷ کاری که قادر اید در طول روز انجام دهید

برای شما هم جالب است؟ :  رسیدگی به دندان ها در بارداری

اگر قصد دارید بیشتر بدانید : اختلال نعوظ در مردان می تواند به دلیل کمبود این ویتامین باشد!

اگر قصد دارید بیشتر بدانید : جلوگیری از اختلالات نعوظ و نگهداری از آلت تناسلی مردان با ۱۰ ترفند ساده

۷. من نگران این هستم که بهترین لحظه برای رابطه جنسی و هجوم هورمون ها در جوانی را پشت سر قرار داده ام. درست است؟

به گفته برزندین Brizendine، کارشناس روانپزشکی در دانشگاه کالیفرنیا، در سانفرانسیسکو:” یک زن از نظرفیزیولوژیک، در سن ۱۹ سالگی در اوج تمایلات جنسی است. وقتی که استروژن واژن را روان کرده و تستوسترون میل جنسی را به حداکثر می رساند. و هم اینک ۱۹ سالگی سنی نیست که اغلب زنان قادر باشند بگویند رابطه جنسی داشته اند یا دارند. نکته همینجاست. تعیین بهترین سن برای رابطه جنسی، به فیزیولوژی تماس ندارد، حتی با روان شناسی در تماس است.
   
به گفته مینتز، این موضوع در هر زنی دارای اختلاف است با این وجود من به تجربه متوجه شده ام که با بالا رفتن سن، رابطه جنسی بهتر می شود.زنان با بدن خودشان راحت تر شده و می دانند که به چه چیزی نیاز دارند و از چه چیزی خوششان می آید از اینرو رابطه جنسی بهتری را تجربه می کنند.”

به گفته کرنر ” اغلب برای پیشرفت آگاهی جنسی و میزان آرامش در آن به لحظه نیاز است. از اینرو فکر می کنم بهترین رابطه جنسی زمانی است که قادر باشید فانتزی های جنسی بسیار پر حرارت یا امیالتان را با شریکتان به اشتراک بگذارید.و آن زمانی است که واقعا تکمیل دریافت چیزی هستید که قصد دارید و اغلب این فانتزی ها را به انجام می رسانید.”

eight. آیا این بیان درست است که مردان به از بین بردن یا نبردن موهای زائد اهمیتی نمی دهند؟

به نظر می رسد وجود موهای زائد بطور کلی طبیعی شمرده می شود. با توجه به نتایج بررسی واپسین در انگلیسی، وجود موهای زائد طبیعی بوده و تحت نام بخشی از زیبایی مقرر کرده می شود. از ۱۸۷۰ زنی که به وسیله pharmacy UK Medix مورد پرسش قرار گرفته بودند، ۵۱%  گفته بودند که موهای زائدشان را نه حالت می دهند و نه واکس می اندازند. ۴۵% مطرح کرده بودند که خیلی وقت است دیگر نگران حذف موهای زائدشان نیستید. ۶۲% مطرح کرده بودند که شریکشان همان ظاهر طبیعی آن ها را می پسندد.

به گفته مدیسون اگر از مردان پیرامون موهای زائد پرسش شود اغلب آن ها خواهند گفت که از فرم دادن آن ها استقبال می کنند. این گزینه بطور کلی خواست ای است نه بیشتر و نه کمتر.با این وجود لحظه رفتار که می رسد کمی دارای اختلاف است و اگر رضایت کافی از شما داشته باشند اهمیتی به ظاهر آن قسمت نخواهد داد.

تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
خبردون/well being
مخصوص سیمرغ

این پست توسط بخش زنانآن رد گردآوری شده است , امیدواریم از مطالعه مطلب تنگ کردن واژن: آیا می توانم واژنم را تنگ تر کنم؟چند پرسش جنسی زنانه استفاده کافی برده باشید، از شما دعوت می شود از مطالب مرتبط با این پست دیدن فرمایید .


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : زنان