خبرهای ویژه

» زنان » هشدار بیماری قلبی با دیابت بارداری گسترش پیدا می کند، چه باید کرد؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۱:۰۵

 کد خبر: 43873

هشدار بیماری قلبی با دیابت بارداری گسترش پیدا می کند، چه باید کرد؟

 خانم هایی که در دوران بارداری دچار دیابت می شوند، بیش از دیگران در معرض خطر حمله قلبی هستند که می توانند به این روش ها از آن پیشگیری کنند. 

هشدار بیماری قلبی با دیابت بارداری گسترش پیدا می کند، چه باید کرد؟

 به نقل از خبرگزاریهای معتبر خبری منتشر شده با عنوان هشدار بیماری قلبی با دیابت بارداری گسترش پیدا می کند، چه باید کرد؟  که خواندن آن خالی از لطف نیست.

 خانم هایی که در دوران بارداری دچار دیابت می شوند، بیش از دیگران در معرض هشدار حمله قلبی هستند که می توانند به این شیوه ها از آن ممانعت کنند. 

 دیابت بارداری هشدار حمله قلبی را گسترش می دهد

بانوانی که در طول لحظه بارداری به دیابت بارداری مبتلا شده‌اند، بی تردید بیشتر از زنان دیگر در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی و به‌ویژه سکته قلبی قراردارند. با اینحال براساس بررسی که چندی قبل در مجله انجمن پزشکان آمریکا چاپ شده است، اگر این مردم شکل زندگی خود را در سال‌های بعد از زایمان اصلاح کنند، بی تردید هشدار ابتلا به چنین بیماری هایی را به حداقل می‌رسانند.

در حقیقت دیابت بارداری، نوعی دیابت یا گسترش میزان قند خون است که تنها در دوران بارداری رخ می‌دهد. با وجود این بعد از زایمان این دیابت برطرف می‌شود‌، با اینحال در بدن تعداد فراوانی از بانوان، بیماری تغییر شکل می‌دهد و این دفعه به شکل دیابت نوع ۲ ظاهر می‌شود.

اگر قصد دارید بیشتر بدانید : دیابت نوع دو را بیشتر بشناسید

اگر قصد دارید بیشتر بدانید : چرا به دیابت نوع دو مبتلا می شویم؟

اگر قصد دارید بیشتر بدانید : کاهو امکان ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش می دهد!!

بررسی ها محققان نشان می‌دهد که زنان مبتلا به دیابت بارداری، شانس بیشتری برای ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی دارند. از میان این بیماری‌ها می‌توان به فشار و‌‌ چربی خون بالا، سخت شدن جداره رگ‌ها، حملات قلبی و نیز عوارض مغزی اشاره نمود. دانش پژوهان دریافته‌اند زنانی که شکل زندگی سالمی ندارند، ۴۳ درصد بیشتر از زنان دیگر در معرض بیماری‌های قلبی و عروقی و خصوصا حملات قلبی هستند.

برای شما هم جالب است؟ :  بهترین راه برای خشک کردن مو چیست؟

با اینحال آن زندگی سالمی که پزشکان از آن دم می‌زنند، به چه نحو زندگی می‌تواند باشد؟ بی تردید برای جلوگیری از تمام بیماری‌ها، خصوصا بیماری‌های قلبی و عروقی، دانستن راه و رسم یک زندگی سالم ضروری است. محققان ایالات متحده چندی قبل به نتیجه با مزه ای دست یافته‌اند: آن‌ها عادات غذایی و تاریخچه پزشکی بیش از ۹۰ هزار زن را تا سن ۳۰ سالگی بررسی کردند. براساس این تحقیق، میان دیابت بارداری و بیماری‌های قلبی و عروقی، رابطه‌ای مستقیم می باشد و نیز این‌که تغذیه سالم، وزن خوب، انجام هر روزه یک فعالیت فیزیکی یا ورزشی و عدم استعمال دخانیات، هشدار ابتلا به بیماری‌های قلبی بعد از دیابت بارداری را به حداقل می‌رساند.

میزان وزن قبل از دوران بارداری، نقش تعیین‌کننده‌‌ای در ابتلا یا عدم ابتلا به دیابت بارداری دارد، به‌طوری که معمولا اگر وزن مادر در فاصله دو بارداری بالا برود، احتمال ابتلا به دیابت بارداری در بارداری دوم نیز بالا خواهد رفت.

اگر اخیرا باردار شده‌اید و می‌خواهید دوران بارداری‌تان دلچسب و به خاطر ماندنی باشد، توصیه ما به شما این است که حتما یک فعالیت ورزشی سبک را در برنامه هر روزه خود بگنجانید. ورزش در این دوران،‌ از بالا رفتن وزن شما جلوگیری می‌کند و با این وجود هشدار ابتلا به دیابت بارداری تا ۳۶ درصد کاهش می‌یابد.

معمولا از هر ۵ نفر، یک نفر به دیابت بارداری مبتلا می‌شود. مژده‌ ما به بانوان باردار این است که امکان تشخیص این نوع دیابت در دوران بارداری می باشد. با این وجود ضروری به ذکر است که این تشخیص تا قبل از ۲۸ هفتگی ممکن نمی‌باشد با اینحال به طرز تقریبی در هفته بیستم بارداری، قابل تشخیص است.اگر تا هفته بیستم بارداری هیچ‌گونه تغییری در افزایش نوزادانی که مادرشان به این دیابت مبتلاست، دیده نشد، تشخیص به موقع بیماری، منجر به افزایش چشمگیر جنین در فاصله هفته بیستم تا بیست و هشتم خواهدشد. بدین جهت دانش پژوهان مادران باردار را ترغیب می‌کنند که در لحظه خوب، بیماری را شناسایی و درمقایسه با درمان آن اقدام کنند.

برای شما هم جالب است؟ :  خصوصیت های زنان فرضیه آل

اگر قصد دارید بیشتر بدانید : تغذیه در دوران بارداری

اگر قصد دارید بیشتر بدانید : لیست ممنوعه غذایی زنان باردار

میتوانید مطالبی از این دست را دسته بندی زنان آن رد بیابید.

توصیه میکنیم مطالب مشابه زیر را نیز از دست ندهید.


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : زنان