خبرهای ویژه

» زنان » چه چیزی درد قاعدگی را زیاد می کند و چگونه درد قاعدگی را درمان کنیم؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۱۰:۲۴

 کد خبر: 43718

چه چیزی درد قاعدگی را زیاد می کند و چگونه درد قاعدگی را درمان کنیم؟

در دوره قاعدگی علاوه بر مشکلات روحی، خانم ها دچار دردهای جسمی هم می شوند که برخی عوامل این دردها را تشدید می کنند. در این مقاله به عوامل تشدید کننده درد قاعدگی می پردازیم.

چه چیزی درد قاعدگی را زیاد می کند و چگونه درد قاعدگی را درمان کنیم؟

در ادامه مطالب مربوط به زنان مطلبی برای شما گردآوری کرده ایم با عنوان چه چیزی درد قاعدگی را زیاد می کند و چگونه درد قاعدگی را درمان کنیم؟ که امید داریم مورد استفاده شما قرار بگیرد.

در دوره قاعدگی غیر از مشکلات روحی، خانم ها دچار دردهای جسمی هم می شوند که عده ای عوامل این دردها را تشدید می کنند. در این مقاله به عوامل تشدید کننده درد قاعدگی می پردازیم.

این عوامل دلیل گسترش درد قاعدگی می شوند!

تاسفانه با اینکه کمی خسته و گرفته هستید، با اینحال در دوره قاعدگی نیز زندگی جریان دارد و باید سعی کنید بهترین استفاده را از آن داشته باشید. با اینکه نمی توانید تمام علائم ناراحت کننده به همراه قاعدگی را از بین ببرید، با اینحال عده ای کارها هستند که با پرهیز از انجامشان قادر اید حالتان را کمی بهتر کنید. پیشتر مواردی را به شما عرضه می کنیم که درد این دوره را بیشتر می کنند.

۱. گسترش درد قاعدگی بر اثر عده ای ورزش ها

بررسی ها نمایش داده ورزش های سبک مانند دویدن آهسته روی تردمیل و یا تمرینات کم فشار مانند یوگا و پیلاتس، می توانند نشانه های ناراحت کننده قاعدگی مانند درد و تغییر در ایجاد و خو را افزایش ببخشند. در این دوره تا جای ممکن از انجام تمرینات پر فشار و با شدت بالا پرهیز کنید. بجای آن رو به تمرینات سبک و دارای اختلاف بیاورید تا هم فعالیت بدنی را ترک نکرده باشید و هم دردتان کمتر شود.

* پیلاتس Pilates :ورزشی است که تمام تمرکز خود را بر روی پیشرفت بدن با توجه به توازن معطوف می کند و این توازن از روش استحکام ماهیچه ها، انعطاف پذیری و آگاهی ضروری به منظور خدمات رسانی از حرکات موثر و دلپذیر انجام می شود.

۲. گسترش درد قاعدگی با الکل و شیرینی ها

در طول قاعدگی امکان دارد وسوسه شوید شکلات بخورید با اینحال ثابت شده گاهی این کار دلیل بدتر شدن علائم می شود. پیش نهاد می شود در طول این دوره تا جای ممکن از خوردن شیرینی، شکلات و الکل پرهیز کنید چون دلیل بالا رفتن شدید قند خون، پف کردگی و خستگی بیشتر می شوند.

برای شما هم جالب است؟ :  ویتامین‌هایی که خانم‌ها بعد از ۴۰ سالگی باید مصرف کنند

three. گسترش درد قاعدگی با کافئین

کافئین نمایش داده می تواند در بدن، فعالیتی ادرار آور داشته باشد که امکان دارد دلیل کاهش آب بدن خانم ها شود. به علاوه از طرف دیگر کافئین یک محرک نیز هست که به روش بالقوه، دلیل تحریک رحم و گسترش گرفتگی این بخش می شود. ثابت نشده است که نخوردن کافئین دلیل افزایش یا کاهش درد قاعدگی می شود با اینحال به بدتر نشدن آن نیز کمک می کند. ولی باید گفت اگر نخوردن چای یا قهوه صبحگاهی بیشتر اذیتتان می کند قادر اید از آن استفاده کنید. در صورتی که با نخوردن کافئین مشکلی ندارید، خوب است در این دوره بطور کلی از آن پرهیز کنید.

four. گسترش درد قاعدگی بر اثر استرس

با اینکه استرس ضرورتا درد این دوره را بیشتر نمی کند، با اینحال می تواند تفاوت ایجاد و خو را بدتر کند. بیشتر مردم قادر نیستند بطور کلی از استرس پرهیز کنند با اینحال می توانند چیزی اضافه کنند که در طول روز، آرامشان کند مانند رفتن به پیاده روی بهمراه یک هم صحبت خوب، انجام یوگا، یک دوش آب گرم و یا بازی با کودکان.

۵. گسترش درد قاعدگی بر اثر نخوردن منظم وعده های غذایی

با اینکه پیش نهاد استاندارد این است که در روز، حداقل سه وعده میل کنید با اینحال اگر احساس حالت تهوع می کنید باید چندین وعده کوچک در طول روز میل کنید. تنها باید سعی کنید در طول روز، برای مدت لحظه طولانی با شکم خالی نمانید چون می تواند منجر به فعالیت معده و حالت تهوع شود. خوردن وعده های متعدد و مرتب، به علاوه از طرف دیگر می تواند کمکتان کند سطح انرژی تان به روش متداوم بالا بماند و از نزول قند خون که دلیل احساس ضعف، خستگی، کج خلقی و تحریک پذیری می شود جلوگیری کند.

برای شما هم جالب است؟ :  خطرناک بودن این علائم برای خانم های باردار

اگر قصد دارید بیشتر بدانید : ۵ درد شکم دوران قاعدگی که می توانند نشانه یک سخت جدی باشند

اگر قصد دارید بیشتر بدانید : درد بسیار در قاعدگی به این دلایل است

اگر قصد دارید بیشتر بدانید : eight دلیل کم شدن و سبک تر شدن خونریزی قاعدگی

اگر قصد دارید بیشتر بدانید : کاهش درد قاعدگی با طب سنتی

اگر قصد دارید بیشتر بدانید : بخور و نخورهای دوران قاعدگی

این مطلب با همکاری بخش زنان آن ردبه شما علاقه مندان آن رد تقدیم شد. همچنین مطالب مشابهی در زیر به شما پیشنهاد شده است.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : زنان